חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

האם ביטחון עצמי יכול להרוס לך את ההצלחה? (פירורי תובנות 97)

הרבה כבר נכתב על ביטחון עצמי. המון. לכולנו ברור מה יכול להעלות אותו ומה יכול להוריד אותו. כל אדם רוצה לחזק אותו. וזה ברור למה. רק שאלה אחת שהייתה צריכה להישאל, לא נשאלה מעולם: האם ביטחון עצמי יכול דווקא לפעול לרעתנו?

על פניו, רוב האנשים יגידו שביטחון עצמי יכול לפעול לרעתנו רק אם הוא מוגזם ולא מבוסס על המציאות. לא על זה אני מדבר. נניח לשנייה את הנושא של פוזה לא מוצדקת בצד. אני מדבר על ביטחון עצמי רגיל. כזה שמפגין אדם שיודע בדיוק מה הוא עושה.

הרבה מאוד אנשים לומדים כלים שיעזרו להם להצליח יותר. להיות רהוטים יותר. כדי לדעת בדיוק מה להגיד ברגע הנכון. ולשלוף את זה כמו בסדרות ובסרטים – את המשפט השנון המושלם ובתזמון המושלם. כן, גם תחום ה-NLP שלי לא חף מפשע.

וזה מובן. כולנו רוצים להיות מוצלחים יותר. ממש כמו הדמויות בטלוויזיה שאנחנו אוהבים. מצד שני, אף אחד לא מחפש אדם מושלם באמת. לא כשהוא בא לרכוש רכב. לא בזמן ראיון עבודה. לא כשהוא בא לדבר עם חבר. לא בזמן שהוא מתחיל עם בן או בת זוג.

אנשים שמסוגלים לדקלם משהו בצורה מושלמת, תמיד נתפשים כאילו שהם התכוננו בבית. כאילו שהם כבר עשו את זה מיליון פעמים. ולמרות שזה נשמע טוב, ביצוע מושלם מדי גורם לנו להרגיש כאילו שאין פה יחס אישי. הרי זה אותו שטיק שהוא עושה עם כולם.

דווקא בהססנות הרגעית, בגמגום הקל ובהתרגשות יש משהו מקסים. משהו שהוא אנושי. משהו שמשדר אכפתיות. רצון להכיר דווקא אותנו. לגשש את התקשורת הראשונית. משהו שמראה שעצם נוכחותנו מזיזה אצלם משהו. משהו שמביא אותם להרגיש.

לפעמים דווקא האנושיות שלנו היא מה שהופך אותנו למושלמים. ולא שחזור המילים או המחוות המדויקות. כי אנחנו זה אנחנו. והם זה הם. ולפעמים החוכמה בתקשורת היא לדעת מתי לשחרר ולתת לכלים לזרום. עם טעויות. עם גמגום קל. עם היסוס.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: