קטגוריות מאמרים
על האתר
pulling

מרוב היכולת לבחור (פירורי תובנות 53)

אנחנו חיים בעידן של אפשרויות. אפשר לקנות הכל. ללמוד הכל. הכל כאן. הכל נגיש. כל האפשרויות פתוחות. נמצאות בקצה המקלדת. רק לקום ולעשות. כל האפשרויות שלנו מונחות מולנו כל הזמן ויש מבחר כל כך גדול מהן.

למעשה, יש מבחר כל כך גדול של אפשרויות שאנחנו לא יודעים במי מהן לבחור. כמו ילד קטן שנכנס לחנות צעצועים ואמא אומרת לו שהוא יכול לבחור רק אחד. לכל בחירה יש מחיר. ואנחנו לא רוצים לשלם אותו.

אנחנו יכולים לבחור במשהו. זה פשוט אומר שלא נוכל כרגע לקבל משהו אחר. ואנחנו דווקא רוצים את הדבר השני. עכשיו אפילו יותר. הרי כל דבר שאומרים לנו שלא נוכל לקבל הוא עכשיו רצוי הרבה יותר. ואנחנו לא יודעים במה לבחור.

למעשה, אנחנו נמצאים בעידן שבו יש לנו הרבה יותר אפשרויות מאי פעם. ודווקא בעידן הזה, נדמה כאילו עודף אפשרויות הבחירה דווקא כובל את ידינו. מונע מאיתנו לעשות. מתוך הפחד להפסיד משהו, אנחנו לא עושים כלום.

ומה אם נמות בעוד חצי שעה? האם המחשבה שדאגנו לשמור על כל האפשרויות פתוחות באמת תחשב כהישג בחיים? האם אנחנו מוכנים שעל הקבר שלנו יהיה כתוב "כאן נקבר אדם שכנראה שמר את הישגיו ליום אחר"?

יום מעולה לכולם,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

4 תגובות

 1. כל כך נכון,
  גם יש את הבעיה הזו שתמיד אנחנו חושבים על הערך של הבחירה שלנו מול הערך המצטבר של כל שאר הבחירות יחד. כלומר, אם יש לנו אפשרות לבחור בין 3 אפשרויות:
  1. 100 נקודות של כיף
  2. 80 נקודות של כיף
  3 70 נקודות של כיף
  יראה לנו שלא כדאי לבחור ב100 נקודות של כיף כי אנחנו מפספסים 150 נקודות 🙂

 2. אנחנו ה"עם הנבחר" לטוב ולרע,
  לפני שבוחרים צריכים לשקול את מעשינו, על מנת שנהיה שלמים עם הבחירה המתאימה לנו ולא להתחרט עליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: