קטגוריות מאמרים
על האתר
hugewave

גל עצום (פירורי תובנות 291)

אנשים מחפשים את הדבר הבא. הדבר המגניב. הדבר שירענן להם את החיים. ייצר להם את העושר שמעולם לא הצליחו להשיג. למרות שעבדו קשה. למרות שראו שאחרים מגיעים אליו. או לפחות, זה הרושם שנוצר. ובכך יוצאים למסע ללא קצה.

הם שומעים בתקשורת על "הדבר הבא". הם מופצצים במייל על "הדבר הבא". הם קוראים עליו בפייסבוק ובעיתונים. רק שכש"הדבר הבא" נמצא בכל המקומות האלה, זה אומר רק דבר אחד. שזה היה הדבר הבא. רגע לפני שמספיק אנשים כבר עלו על הרכבת.

במצב כזה, הדבר היחיד שיקרה להם הוא לא עושר גדול. הוא לא הצלחה עצומה. אלא ריצה מטרנד לטרנד. כזו שבה כולם מרוויחים עליהם. והם רק צוברים ידע תאורטי. בצמא אינסופי להצלחה הגדולה שלא מגיעה. ובהוצאות כספיות עצומות.

הדבר הבא לא נמצא בקצה של רעש תקשורתי, מהלך שיווקי מקיף או ברשתות החברתיות. הדבר הבא באמת נסתר מהעין. דורש חשיפה אמתית. חשיפה למקורות מידע שדורשים יותר קריאה מהרגיל. מקורות מידע שצריך לחפש כדי למצוא. פגישות עם יזמים שבאמת מחדשים.

הדבר הבא דורש אמונה. כי הוא עוד לא תפס. כי רוב האנשים עוד לא זיהה אותו. וזה מה שהופך אותו לדבר הבא ולא לקודם. במילים אחרות, הדבר הבא הוא הימור עד שהוא נתפס ומתחיל לרוץ. הדבר הבא הוא הימור עד שמספיק אנשים מצטרפים אליו.

הכוח שלנו הוא לא בעליה על הגל שכבר נמצא בשיאו. ושרוב האנשים כבר גולשים עליו. הכוח שלנו הוא בחיזוק אדוות קטנות. כאלה שעוד לא תפסו תאוצה. כאלה שמתגברות בהדרגה. ולעזור להן להפוך לדבר הבא. לגל הגדול הבא. וכאן נמצאים הכסף, האתגר וההצלחה.

אם אדם לא מוצא אדווה כזו, הוא יכול להירגע. כי כל תנועה יוצרת אדווה. וכל אחד מאתנו יכול להפוך ליזם. כי כל אחד יכול לשים לב מה מפריע לו. מה יכול היה להיות טוב יותר. ולשנות. לאסוף אתו אנשים. ולצאת לדרך. ליצור גל עצום. שיהפוך לדבר שכולם רוצים להיות חלק ממנו.

סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: