מה מונע ממך להצליח באמת? (פירורי תובנות 58)

אויבו הגדול ביותר של הטוב הוא המצוין. וזה לא מפתיע. הרי הטוב יודע שטוב לו רק כשהוא משווה את עצמו לאחרים. רק אם הם באותו מצב כמוהו או במצב פחות טוב ממנו הוא יודע שמצבו הוא טוב. בגלל זה הוא גם שונא את המצוין.

המצוין הוא הכוכבית שלנו. הוא האותיות הקטנות. הוא זה שתמיד נמצא שם ברקע להזכיר לנו שיכולנו להיות טובים יותר. ונוח לנו ב"בסדר" שלנו. המצוין פוגם בתחושת ה"בסדר" שלנו. אז קל להאשים אותו ולשנוא אותו כאילו גנב לנו את ההצלחה.

ההבדל הקטן בין הטוב למצוין הוא המרחק שאותו הוא מוכן ללכת. הביקורת שהוא מוכן לשאת. ההתחייבות שהוא מוכן לתת. הכניעות הקטנות, שהיו שוברות כל אחד אחר אבל את הקליפה החיצונית שלו הן רק שורטות בקלילות.

ההבדל הבינוני בין המצוין לטוב הוא היכולת של המצוין לרוץ קדימה. מבלי להיכנע לתמונת המצב שמציירות החדשות. מבלי להיכנע לתירוצים הפנימיים. מבלי להקשיב לכל האנשים שמנסים להגיד לו שזה לא יצליח.

ההבדל הגדול בין המצוין לטוב הוא היכולת של המצוין לעצור ולנוח. הוא לא עובד כל הזמן ובמלוא הכוח. הוא יושב, מנתח ובודק את המצב. מגלה במה שווה לו להשקיע. מה מביא לו את התוצאות הטובות ביותר ובו הוא משקיע את הזמן והמאמץ.

הטוב יכול היה להיות מצוין. הוא פשוט לא הולך את הקילומטר הנוסף. ה"בסדר" שלו הוא נגזרת של הסדר שכבר קיים. אם הסדר הקיים עובד לו, לא נוגעים בו. וכשלא בודקים איך אפשר לשפר, אי אפשר להצליח יותר.

אם נזיז את התירוצים, ההצדקות והבריחות נשאלת שאלה אחת בלבד: מה אפשר לעשות אחרת כדי להצליח יותר כבר היום?

יום מעולה לכולם,

ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: