קטגוריות מאמרים
על האתר
standingcenter

מכשף התוצאות (פירורי תובנות 303)

הוא עמד באמצע החדר. לא היה שם שום דבר לבהות בו. רק שהוא עמד והסתכל באוויר. ואז חייך. חייך כי ידע את הסוד. הסוד שכולם חיפשו. נמצא בקצה הלשון שלהם ולא יצא. ממש מולם. והם לא ידעו שזה שם. רק שהוא ידע את הסוד. ולא יכול היה לספר להם כי יחשבו שהשתגע.

מדענים כבר מזמן שיערו שיכולים להיות יקומים מקבילים. לא כאלה שבהם יש בהכרח יצורים אחרים. רק כאלה שנוצרים בכל שניה. בכל בחירה. של כל אדם. יקומים מקבילים. כאלה שמתקיימים מכוחה של השאלה "ומה אם…?". כי כל בחירה שאנחנו מבצעים יכולה להוביל אותנו למקום אחר.

בכל יקום כזה הוא היה אותו האדם. רק שהבחירות שלו הפכו את מסלול חייו לטיפה שונה. בחלקם הצליח יותר. בחלקם פחות. בחלקם, הוא נסע כרגע ברצף של רמזורים ירוקים. בחלקם, כל רמזור אדום עצר אותו בדרך. בחלקם, היה עשיר. בחלקם, היה ממוצע. כמו כולנו.

הם פשוט לא הבינו. תמיד רצו לחזור אחורה בזמן לתקן את הטעויות שעשו. זה לא הזמן שצריך לבחור בו. זו נקודת הפיתול שצריך לזהות. כי כל אחד מאתנו עומד בשער היקומים המתפצלים. לבחור לאיזה מה"אני האפשרי" שלנו ברצוננו לעבור. וברגע הבחירה, אנחנו מזנקים לתוך אותו היקום.

רק שנקודת הפיתול לא נראית כמו עיוות בשדה הראייה. כמו בסרטי מדע הבדיוני. היא גם לא מייצרת צליל יוצא דופן. והיא גם לא נמצאת במיקום סודי שרק מעטים יכולים למצוא. היא נמצאת מולנו כל הזמן. לפנינו. מול העיניים שלנו. רק שאנחנו נוטים להתעלם ממנה. כי היא נראית מובנת מאליו.

נקודת הפיתול היא הרגע הנוכחי. וכל מה שהיה צריך לעשות הוא לחשוב לאיזה יקום הוא רוצה לעבור. איזו תוצאה הוא רוצה. ולבחור לצאת לתוצאה הזו. לבחור בין היקומים. מנתב ביניהם. ומגיע בדיוק לתוצאות שבחר. בעוד שאחרים, פשוט מתנהלים. ללא מטרה בראש, נשאבים ליקום שבחרו עבורם.

הוא היה מכשף התוצאות. והם, בחיים לא היו מאמינים. כי לא האמינו ביקום שבו הם מסוגלים להצליח.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: