קטגוריות מאמרים
על האתר
caterpillar

מרבי רגליים (פירורי תובנות 67)

איש המכירות שיגרום אפילו לאסקימואי לקנות קרח אינו מוכר דבר לעולם. המאמן שעוזר למתאמנים שלו לרדת במשקל ולהפוך לחטובים הרבה יותר אינו מאמן לעולם. הנואם מלא הכריזמה שסוחף את ההמונים אינו משכנע לעולם.

כאשר אנחנו נכנסים לחנות כדי לקנות אנחנו יודעים בדיוק מה הסיבה שנכנסנו. אנחנו רוצים לקנות. כאשר אנחנו רוצים לרדת במשקל ולהפוך לחטובים אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו צריכים לעשות – לעשות כושר ולאכול נכון.

זוג יושב בדייט רומנטי. שניהם מעוניינים לקדם את הפגישה לשלב הבא. הם יודעים בדיוק מה בא להם לעשות. ומשום מה זה לא תמיד הולך כמו שצריך. למרות שהם מאוד רוצים להיות בזוגיות. ביחד. וליהנות הרבה.

הכול קשור בחוט שני דק במיוחד וחזק להפליא.

אנחנו מרבי רגליים. למרות שיש לנו רק 2 רגליים פיזיות, יש לנו המון רגליים מחשבתיות. ולעתים קרובות אנחנו שמים אותן אחת לפני השנייה. באלכסון. וזה מונע מאתנו ללכת בקו ישר ולעשות בדיוק את מה שצריך לעשות. את מה שפשוט ומובן מאליו.

אנחנו מפחדים. מפחדים לטעות. מפחדים להיכשל. מפחדים לעשות את הבחירה הלא נכונה. מפחדים לשמוע מה יגידו המבקרים. ולפעמים, כל מה שאנחנו צריכים הוא בסך הכול מישהו שירגיע אותנו. מישהו שייתן לנו את האישור שאנחנו טובים.

האנשים המשכנעים ביותר, אלה שכישורי התקשורת שלהם הם הטובים ביותר, יודעים דבר אחד. תפקידם הוא לעזור לנו להפסיק לשים לעצמנו את הרגליים בדרך לדבר שגם ככה רצינו להשיג. ולתת לנו את התחושה שבחרנו נכון.

אחרי הכול, אנחנו מרבי רגליים. שמאליות לעתים. שרק רוצים להתקדם ולהרגיש בסדר עם עצמנו.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: