5 טיפים מהירים לניהול זמן אפקטיבי (פירורי תובנות 184)

זמן. אין לנו הרבה. גם עכשיו. יום שישי הוא יום קצר. ושבת רק מרגיש קצר. כי תיכף מתחיל שבוע. ולמרות שהזמן לא עובר תמיד מהר, כשאנחנו צריכים אותו הוא בורח. בדיוק בשביל זה התכנסנו פה היום. אלו הם 5 טיפים מהירים לניהול זמן אפקטיבי במהלך השבוע:

  1. לרכז את כל פגישות העבודה – בכל פעם שאנחנו יוצאים לפגישה אנחנו צריכים להתארגן, לנסוע, לחפש חנייה ולעשות את הדרך חזרה. אם בכל פעם הפגישה במקום שונה וביום אחר, אנחנו מבזבזים המון זמן רק על הלוגיסטיקה שמסביב לפגישה. לכן, רצוי לקבוע יום פגישות במקום אחד ולרכז בו את כל (או רוב) הפגישות שלנו.
  2. להגדיר שעות עבודה – בעידן שבו כולנו זמינים כל הזמן למייל ולהודעות, העבודה שלנו נוטה לרדוף אחרינו כל הזמן. עצם המחשבה שאולי יהיה זמן מאוחר יותר לעשות דברים, גורמת לנו לדחות אותם. לכן, כדאי להגדיר שעות עבודה שרק בהן אנחנו מבצעים את המשימות שלנו ואז – יצרנו דדליין שמחייב אותנו לעמוד בזמנים.
  3. להפסיק רעש מיותר – כל הודעה סלולארית מדליקה נורה או משמיעה צליל. וזה לא שאין הודעות חשובות. העניין הוא שאנחנו מקבלים המון שטויות שמוציאות אותנו מריכוז. לכן, זה הזמן להסיר קבוצות וואצאפ מיותרות, הרשמות למיילים חופרים או לפחות להפסיק את ההתראות על הדברים האלה כדי להספיק לעשות יותר.
  4. לשאול לפני קביעת פגישה – פגישות זה כיף. רק שלפעמים קובעים אותן סתם כי זה ההרגל. יש דברים שאפשר לסיים בשיחת טלפון קצרה. יש גם דברים שלא שווים פגישה. כדי לסנן אותם, רצוי שנשאל "לאיזו מטרה?" כשמבקשים לקבוע אתנו פגישה. זה גם מסנן פגישות סתמיות וגם הופך את הפגישות ליותר ממוקדות.
  5. לשנות מיקוד מעומס להספק – כשאנחנו עמוסים במטלות, נוצרת תחושה כי יש המון מה לעשות ואנחנו לא יודעים לאיפה להתחיל. התחושה הזו בתורה, רק דוחה את ההתחלה כי העומס עצמו מרתיע. לכן, עלינו לשנות את החשיבה מ"כמה מטלות יש לי עוד לעשות" ל"בוא נבדוק כמה נוכל להספיק היום". השינוי הוא דרמטי.

שבת שלום,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: