קטגוריות מאמרים
על האתר
phonefrustrated

זה ממש לא העסק שלך (פירורי תובנות 57)

אין דבר כזה "עסק". יש רק בני אדם. בני אדם שצריכים משהו. בני אדם שרוצים הכרה. בני אדם עם רגשות ועם כבוד. כל השאר זה סתם מצג שווא. טלפונים. משרד. הגדרות תפקיד. זאת מנכ"לית. זה המנקה. כן, ההוא עם השפם.

ולפעמים הם קונים את מצג השווא. הוא לא אדם, הוא סמנכ"ל הכספים. היא לא אדם אלא נציגת שירות לקוחות. והאדם בצד השני של הקו הופך להיות הלקוח. והחברה צריכה לעבוד על פי הנהלים שלה. ככה זה. בלי בני אדם.

כאילו יש לה חיים משל עצמה.

כשאדם מתחיל להתייחס לאחרים כאילו היו צידו השני של המתרס, הוא מרשה לעצמו לאבד משהו. הוא מאבד את היחס אליהם כבני אדם. הוא מאבד את צלם האנוש שלו. עכשיו הוא רק פקיד. זו שרק ממלאת פקודות. כי זאת סתם עבודה.

ואז חוזרים הביתה להיות בני אדם. מרימים טלפון לחברת הסלולאר. החשמל. העירייה. והם מתייחסים אליהם כאילו היו לקוח. ואי אפשר לשלוח טכנאי בשישי. זה הנהלים של החברה. ובלי אבל. החברה החליטה וקבעה. בלי בני אנוש. זו החברה.

והם מרגישים את התסכול. וזועמים. וצועקים על הנציג שבטלפון. בדיוק כמו שצעקו עליהם. והוא מנסה להגיב בנימוס פקידותי משווע. בדיוק כמו שהם עשו. והם לא קולטים. זה ממש לא ה"עסק". הם העסק. בני אדם.

כאשר איש המכירות מאבד את האנושיות הוא הופך להיות המכירות. כאשר אשת העסקים מאבדת את האנושיות היא הופכת להיות העסקים. כאשר איש שירות הלקוחות מאבד את האנושיות הוא הופך להיות שירות לקוחות.

מה עשית היום כדי להרוויח את התואר בן אדם?

יום מעולה לכולם,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: