חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

מקצועי מדי (פירורי תובנות 220)

רוב האנשים מאוד מתרשם מאנשים מקצועיים. כאלה שמדברים באופן רהוט ושוטף. כאלה שעושים רושם כאילו הכל מדויק אצלם. וזה לא מרשים כי האנשים האלה בהכרח יותר יעילים או מצליחים מאתנו. אלא כי הם דומים לאידיאל השגוי שיש לנו בראש להצלחה.

לפעמים, להיות יותר מדי מקצועי זה דווקא חיסרון.

כשאדם מדבר אתנו באופן מדויק מדי, הוא מאבד את היכולת להתחבר אתנו רגשית. מרגיש כאילו תרגל את זה מיליון פעמים. חייך את אותו חיוך אישי שהוא מחייך לכולם. יצר את אותו קשר עין אישי. טפח את אותה טפיחה ידידותית. נתן את אותו נאום אישי.

אישי. רק בדיוק כמו שהוא עושה עם כולם. וזה לא מרגיש באמת אישי. זה מרגיש מלאכותי לחלוטין. כאילו שרובוט יכול היה לעשות את זה במקומו. ובכך הוא מאבד את היכולת להתחבר אלינו באמת. כי אנחנו לא באמת מחפשים רובוטים להזדהות ולהתחבר איתם.

לפעמים, דווקא השבירות הקטנות עושות את הלא מושלם למושלם. דווקא הגמגום המתרגש בתחילת הדברים. דווקא העצירה לחשיבה אסוציאטיבית. הערות הביניים המצחיקות. כי ככה באמת נראית שיחה בין בני אדם שרק הרגע הכירו.

ואנחנו, בסופו של יום מחפשים את האדם מאחורי איש המקצוע. כי אנחנו לא יכולים לסמוך על המקצוע. אלא על האדם. ואם האדם הוא במרכז, אין סיבה שלא יתנהג כמו בן אנוש. כי יותר מושלם מזה, כבר לא נמצא באמת.

שיהיה לכם סופ"ש מעולה,

ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: