חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

מנעול ההקשבה (פירורי תובנות 191)

סיפור טוב. זה כל מה שצריך. וזה גם כל מה שיש. לכל אחד מאתנו יש סיפור טוב. הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו בראש על מה שבאמת קרה. וגם להם יש סיפור שמסביר מה קרה. רק שהסיפור שלנו והסיפור שלהם לא בהכרח מתחברים. אפילו אם הוא מספר על אותו דבר שקרה.

כשאנחנו מספרים לעצמנו את הסיפור שאנחנו צריכים להשפיע על אחרים, אנחנו שוכחים דבר אחד. לסיפור שלהם גם מגיע מקום. אפילו אם אנחנו בטוחים שהוא הכי נכון והכי אמיתי והכי והכי והכי. כי אף אחד לא רוצה לשמוע שהסיפור שלו מטופש. או לא נכון. או מעוות. גם אם הוא כן. בעיקר אם הוא כן.

הסיפור שלהם לא ישתנה לזה שלנו בן רגע. בעיקר כי הם מאמינים לסיפור שלהם. והסיפור שלהם מבחינתם הוא האמת המוחלטת. אז אין מבחינתם אפילו טעם להחליף אותו. בטח שלא אם נגיד להם שהם טועים. בטח שלא אם נגיד להם שהם מספרים לעצמם משהו שקרי.

זה לא עלינו. זה עליהם. הם גם ככה לא יקשיבו אם לא נדבר עליהם. כי רק את זה הם שומעים בהתחלה. זה המפתח למנעול שלהם. מנעול ההקשבה. זה שהתפתח כי היה להם נדמה שאף אחד לא מקשיב להם. וזה לא סתם היה נדמה להם. כי כל השאר לא מקשיבים. גם הם נעולים בתוך הסיפור של עצמם.

יכול להיות שהסיפור שלנו שגוי. יכול להיות ששלהם. בחיים לא נדע אם לא נשים לרגע את הסיפור שלנו בצד ונקשיב מה הסיפור שלהם. בלי לשפוט. רק להבין. להבין כי יכול להיות שגם אנחנו לא הבנו מה קרה. להבין כי ללא הבנה אי אפשר ליצור שינוי. להבין כי אין סיפור אחד.

שבת שלום וסוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: