קטגוריות מאמרים
על האתר
salsafeet

קדימה ואחורה (פירורי תובנות 101)

הדבר שגורם למחשוף להיות סקסי, הוא לא החלק החשוף. החלק הסקסי הוא דווקא החלק המוסתר. החלק שיוצר את הפנטזיה. את ההשתוקקות. החלק שגורם לנו לרצות לראות עוד. החבוי ליד החשוף גורם לדבר להיות נחשק יותר.

שכנוע הוא אותו הדבר. צעד קדימה ו-2 אחורה. ומרוב עיסוק טכני בשכנוע, אנשים שוכחים לפעמים להפסיק לדחוף. ולהתחיל לרקוד. כשכל הזמן מניעים אדם לפעולה, לא נותנים לו את השהות לרצות משהו. להשתוקק אליו.

צעד קדימה וצעד אחורה. ליצור את הגירוי ולאפשר להם להגיב. הריקוד הוא הדדי. הוא חייב להיות. כי פעם אנחנו הלקוח ופעם המוכר. והפלירטוט של השכנוע הוא זה שיוצר את המתח. את המתח שנדרש כדי להתלהב. כדי להתאהב. כדי לרצות.

כדי להגיע למצב שבו אדם נלחם להוכיח שרכש את הדבר הנכון. גם אם יתווכחו אתו. גם אם יגידו לו אחרת. כמו שמגנים על בן זוג אהוב. בחירוף נפש. באהבה. בתשוקה. בלי לוותר. כי זה שכנוע אמתי. כזה שחודר פנימה. כזה שמזיז לנו משהו בנשמה.

כזה שגורם לנו להרגיש טובים יותר אתו וחסרים בלעדיו. והריקוד נמשך. אחד קדימה ושניים אחורה. כמהים לשמוע עוד. לקבל יותר. רק עוד טיפה. אחת. של ריגוש.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

2 תגובות

  1. אני חושב שלפעמים אנשים שוכחים להפסיק לדחוף לא רק בגלל העיסוק הטכני בשכנוע, אלא גם כי הם משתוקקים כל כך למכור את המוצר שלהם.
    והרצון העז הזה… לא מאפשר לך את הגמישות המחשבתית שתיארת כאן.

    ואולי לפעמים צריך להוריד את ההתלהבות (או הרצון) כדי שתוכל לבצע שיקול דעת נכון ולרקוד את הריקוד הזה כמו שצריך.

    תודה ליאור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: