קטגוריות מאמרים
על האתר
invisible

אנשים שקופים (פירורי תובנות 11)

אפשר ללכת ברחוב, ליסוע ברכבת או להסתובב לידם בקניון ופשוט להסתכל מסביב. אנחנו בדרך כלל לא עוצרים לתת להם חשיבות. הם האנשים השקופים שאנחנו עוברים לידם כל יום בזמן שאנחנו ממהרים להמשיך את היום שלנו.

האנשים השקופים לא עשו לנו כלום. סתם היו שם. אנחנו בדרך כלל לא נטרח להגיד להם מילה או לשאול שאלה וגם אם כן, נקבל תשובה מהירה וזהו בערך. הם לא ינסו להמשיך אותה לשיחה ואם כן, זה ירגיש לנו קצת מוזר. אחרי הכל הם זרים.

האנשים השקופים לא אשמים. הם למדו לעניין רק את מי שמתעניין. אמרו להם לא לדבר עם זרים וזה פשוט נדבק. עם הזמן, הם למדו לחלק את העולם ל"חברים" ול"זרים". הם הסכימו להוסיף גם את "אנשים שהייתי רוצה להכיר" לרשימת החברים וזה מספיק להם.

האנשים השקופים למדו להאמין שיש אנשים מעניינים ויש כאלה שלא. האנשים המעניינים הם אלה שמלאים בידע ויודעים לספר סיפורים מרתקים. העולם הפנימי של השקופים, כך הם למדו, הוא לא חשוב. חשוב בחיים לעשות משהו, לא לחשוב או לדמיין.

מהאנשים השקופים לא תשמעו מילה. גם אם תשבו לידם והם יהיו חייבים להעביר את הזמן. אם תנסו להיישיר מבט אליהם בזמן ירידה משותפת במעלית, מבטם מיד יברח להסתכל על המספר המתחלף של הקומות או לקרוא את הוראות הבטיחות.

כשאנחנו עוברים לידם, אנחנו פשוט מפספסים את האמת. אנחנו האנשים השקופים עבורם.

יום מעולה לכולם,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

4 תגובות

 1. ליאור – אתה מתאר את החברה המנוכרת שלנו. בה צריך לומר או לעשות משהו חשוב. חברה שפעמים רבות אנשים די פוחדים להיות מי שהם באמת. חברה שבה אנשים הם סוג של כרטיס ביקור. זה לא שזה לא היה פעם רק שעכשיו החיים התזזיתיים הפכו עוד ועוד אנשים שקופים זה לזה.
  לפעמים האנשים השקופים מפסיקים להיות שקופים דווקא איפה שלא מצפים – ברשתות החברתיות. לפעמים לא תאמין שהאיש שנסע איתך ברכבת הוא בלוגר מוצלח או האשה הנרגנת מהמעלית היא מישהי מוכשרת בדברים רבים. לעיתים אין לנו זמן להסתכל ולבחון… פשוט אין זמן!!!

  1. רחל, את צודקת לחלוטין. מצד שני, לפעמים דווקא יש לנו זמן ומתוך
   ההרגל אנחנו מפחדים ליצור קשר. ההרגל של "אין זמן" הוא משהו
   שסיפחנו לעצמנו עם השנים.

   פעם אנשים ידעו לחכות עד שיגיעו הביתה כדי להתקשר למישהו.
   היום, אם משהו לא קורה תוך שניות, אנחנו בחרדה ונכנסים לסטרס.
   זה לא הזמן שחסר לרוב האנשים, אלא הסבלנות ליצור קשר.

   טכניקות הן פשוטות. עושים 1,2,3,4 ויש תוצאה. יצירת קשר אמיתי
   זו לא טכניקה. היא דורש סבלנות, סובלנות, הרבה הקשבה ורצון
   להתחבר עם אנשים.

   לפעמים זה דורש זמן. לא כולם הם "מגנטי אנשים" שקל ואפשר
   להתחבר אליהם בשניות ועל אלה, רוב האנשים מוותרים וחבל…
   לעתים העולם שלהם מלא יותר ומעניין הרבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: