חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

ברוכים הבאים הביתה (פירורי תובנות 84)

אלה הביצה והתרנגולת. הצרכן נהיה יותר ציני. המפרסם מגזים בהבטחות. הצרכן רוצה יותר תמורת הכסף שלו. המפרסם מוריד מחיר או דוחף בונוס. הצרכן מתחיל להשתעמם מההיצע. המפרסם מנסה בצעד נואש כל טריק שהוא.

הדרך שבה רוב העסקים משווקים היום מתאימה לקהל של אתמול. כבר לא מספיק לקחת את ההבטחה של אתמול, לעטוף אותה באריזה אחרת ולהעלות אותה בוידאו או בספרון חינמי און ליין. במיוחד בשוק קטן כמו שלנו שרווי בהבטחות דומות.

הטעות היא בחוסר הבנת השיווק. שיווק זו לא שיטה "להביא לקוחות" או "למדוד תוצאות".

שיווק זו דרך לספק ערך למישהו. כשמוציאים את הערך ובמקומו שמים הבטחה מוגזמת, המוצר או השירות מאבדים את הערך שלהם. כשמוציאים את האדם ושמים במקומו ביטויים כמו "לקוח" או "תנועה", מאבדים את היחס האנושי לאדם הרוכש.

כשאין למוצר או שירות ערך ואין לאנשים בעסק יחס אנושי לאדם הרוכש, לא יעזרו מחלקות של שירות או שימור לקוחות. כשאדם בא לקנות הוא לא רוצה שמישהו ישמר אותו אחר כך. הוא רוצה מוצר. מישהו שיעזור לו במשהו. מישהו שייתן לו את מה שהוא רוצה.

מישהו שיהיה עבורו "בית" באיזה שהוא תחום. ולא רק כסתם מילה.

בית זה לא רק קופסה שגרים בה. בית זה המקום שאנחנו יודעים שתמיד יהיה שם עבורנו. בית זה המקום שתמיד נוכל לחזור אליו בסוף היום. או כשקשה. או כשרוצים סתם להתייעץ. בית זה המקום היחיד שבו נמצא מישהו אחר שאכפת לו גם מאיתנו.

אם נשכיל להפוך להיות ה"בית" של מישהו בתחום מסוים, הוא לא יחפש מקום אחר. גם לא יתווכח על המחיר. וכן, מותר להשתמש בוידאו כדי לעשות את זה. וכן, מותר להתחדש פעם בכמה זמן ולהוסיף משהו. מצד שני, חשוב להבין שזו לא המהות.

המסר הוא המהות. ברוכים הבאים הביתה.

יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: