חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

ברשותך (פירורי תובנות 120)

רק תבואו לוובינר. תורידו את הספרון. שימו פה את הפרטים. אנחנו נשלח לכם את מה שצריך. פתאום המייל שלנו מתמלא בהצעות מאנשים שבחיים לא הכרנו. זה מעורר אנטי. וברור מאוד למה – לא הרשינו להם לעשות את זה. והם מפספסים את העיקר.

כל הרעיון מסביב לעמודים שחולבים מאתנו פרטי יצירת קשר כדי לקבל משהו אינו הפצת המייל שלנו לכל דורש. גם אם זה "לא לגמרי לא חוקי". ושזה "רק שולחת מייל, למה לכעוס". הרעיון נסוב מסביב למילה אחת – אמון. אחרי הכל, מדובר בתחילת מערכת יחסים.

בכל מצב שבו אנו נותנים לאדם דבר ומקבלים ממנו דבר מה בחזרה קיים הסכם לא כתוב. הוא אומר דבר אחד – יש לי אמון בך שתיתן לי את מה שהבטחת לי מבלי להשתמש בפרטים לכל דבר מעבר לכך. וכשמפיצים את המייל שלנו, זה פוגע בנו.

ואם יש כאלה שינסו לצייר את זה כ"אבל זה מה שצריך לעשות כדי לשרוד" חשוב שיבינו דבר חשוב. זה בדיוק כמו שהבחור שהתחיל עם הבת הצעירה שלך יקבל ממנה את מספר הטלפון שלה ויפיץ אותו לכולם. מתוך ידיעה מראש שהם לא יפסיקו להטריד אותה.

זה אולי נשמע קצת קיצוני אבל זו המהות של "שיווק ברשות" (Permission marketing). אדם נותן לנו את הרשות לעשות משהו מוגדר עם הפרטים שלו. וזה הכל. אם אנחנו רוצים לעשות משהו נוסף, עלינו לקבל ממנו רשות לעשות את זה.

אדם נותן את המייל שלו כדי לקבל משהו שרלבנטי להבטחה שפורסמה. לא כדי לקבל ספאם למייל. אדם משלם ובא להרצאה כדי לקבל את הערך שהובטח לו. לא חצי הרצאה וחצי נאום מכירה לתוכנית ליווי יקרה "בה נגלה את מה שהבטחתי שאגלה פה".

בסופו של יום, זה או שיש לנו אמינות בעיני הלקוחות או שלא. וללא אמינות, הם גם לא ירכשו מאתנו או ימשיכו לצרוך מאתנו מידע. על אחת כמה וכמה יישארו לקוחות נאמנים שיספרו עלינו הלאה. את זה הם יעשו רק אם יאמינו בנו. וזו בדיוק מהות העניין.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

 1. ליאור –

  נתקלתי בזה פעמים רבות כל כך ולצערי לקיחת הפרטים אינה הדבר הפוגע, אלא המניפולציות בדרך.
  במהלך מחצית מהוובינר יש תרשימים ושרטוטים המתארים איך העולם שלך יהפוך להיות אידאלי אם רק
  תרשם לסדנה.
  במקרה שלי הפסקתי להקשיב להם. אני מוחקת באופן ידני.
  כשאני מעניקה שירות לקוחות אני אומרת את האמת.
  רחל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: