חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

ובאותו הרגע (פירורי תובנות 488)

הגשם לא הפסיק לרדת. וזה לא הזיז לו בכלל. היועץ היה נחוש. כמו ילד שהבטיחו לו מתנה בסוף היום. הוא ידע שהדבר שחיפש כל חייו נמצא מעבר לפינה. הוא פתח את דלת הרכב והוציא את המטריה בזהירות. החל לצעוד אל דלת הבית שמולו. צלצול. עצירה. ציפייה.

עיניים חוששות הביטו דרך הדלת החצי פתוחה. מהמבט, אפשר היה לראות שראו הרבה דברים. רק שהיועץ היה נחוש לגלות את הסוד. מה גרם לאיש הזה להצליח כל כך. הוא היה עילוי. אולי נולד עם יכולות מעל הממוצע. ואולי, מישהו גילה לו את הסוד שאף אחד אחר לא ידע.

האיש התרצה לבסוף. הזמין את היועץ להיכנס. מזג לו תה. שניהם התיישבו. ובמשך שעה ארוכה, שאל היועץ שאלות חכמות. מתחכמות. כאלו שניסו לדובב את האדם שמולו לחשוף את הסוד. רק שהאיש התעקש שאין שום סוד. רק לעשות. להצליח. לטעות ולתקן. ללמוד. להשתפר. וחוזר חלילה.

לבסוף, הודה היועץ לאיש. פתח את המטרייה וחזר לרכבו. נסע משם מתוסכל. משום מה, הייתה לו התחושה שהאיש מסתיר משהו. בטוח יש שם… איזה טריק. איזה קיצור דרך שאפשר ללמוד. כי עובדתית, הוא הגיע לתוצאות. וזה נראה כל כך פשוט כשהוא עשה את מה שעשה.

הוא חזר אל ממלכת המנהלים והיועצים בבושת פנים. ישב ושרטט על דף נייר קו ישר. לעשות. להצליח. לטעות ולתקן. ללמוד. להשתפר. וחוזר חלילה. לא. לא יכול להיות שזה כל כך פשוט. דורש כל כך הרבה מאמץ, זמן והשקעה.

אחרי הכל, לקוחותיו רצו לקבל את המסלול הקצר. נטול המאמץ. המסלול הפשוט והברור אל התוצאות המהירות. ובזמן שמזג מים חמים אל גרגירי הקפה שהפכו ברגע למשקה מהביל, הבין משהו. מישהו קטף את הקפה. קלה אותו. טחן וארז. והתאמץ מאוד. רק כדי שהקפה יוכן ברגע.

ובאותו הרגע, הפסיק להיות יועץ.

שתהיה לך שבת מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: