חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

זהירות, מסחור לפניך! (פירורי תובנות 118)

ויכוח עתיק יומין מתקיים כבר שנים. אנשי מקצוע המתגאים באיכות עבודתם מסתכלים אל קבוצה אחרת המתפקדת כמכונת מכירות משומנת בשנאה תהומית. ממוסחרים. ככה הם קוראים להם.

הממוסחרים, לדעתם של אנשי המקצוע, הם אלה שיוצרים יצירות קרות. מתוכננות. חסרות נשמה ואופי. יצירות הנשענות על תבניות שמראש תוכננו להצליח והרבה יחסי ציבור. הם מוכרים אותן בזול ובכמויות. מופיעים בכל אמצעי תקשורת. ומוכרים המון.

הקהל עושה רושם שאוהב אותם. אחרת הם לא היו כל כך מצליחים. בעיניהם של אנשי המקצוע, הקהל הזה הוא טיפש. אינו יודע להעריך איכות. אם היה יודע להעריך איכות היה עוצר ובוחן את איכות היצירה. ומיד פוסל את הממוסחרים והופך ללקוחותיהם.

מצד שני, הממוסחרים לא שואלים את עצמם איך הם סוגרים את החודש. יש להם מערכת כלכלית משומנת שסוגרת עבורם את הפינה הזו. יש להם זמן לצאת לחופשות. הם כבר לא מתפקדים מתוך חוסר. אנשים שיסננו עבורם את הביקורת השלילית של צקצקני האיכות.

ומכאן נובע הוויכוח הפנימי בנפשם של אנשי המקצוע האיכותיים ביותר. האם להמשיך ליצור מוצר איכותי שרק מעטים בעלי יכולת אבחנה ירכשו או להתחיל ליצור מוצר המותאם מראש לטעמו של הרוב, רק כדי למכור?

ואולי, ורק אולי, הם שואלים את עצמם את השאלה הלא נכונה.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: