חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

לא כוחות (פירורי תובנות 479)

בפקק, היא אהבה לחלום על מה שיכול היה להיות. הזוגיות שכל כך השתוקקה אליה. התפקיד שיגרום לה לקפוץ מהמיטה בבוקר ליום חדש שמגיע. עתיד שבו לא תחשוב כל הזמן על ההוצאות שלה. רק שזה כנראה מה שזה אומר להיות בוגר, חשבה לעצמה, לוותר על החלומות.

הצפירה מאחור, העירה אותה לרגע. כן, כן. להתקדם. ולעצור שוב. ושוב. רק שההתעוררות גרמה לה לשים לב למשהו שפספסה מקודם. על הרכב מלפניה הייתה מודבקת מדבקה. ומה שהיה כתוב בה הדהד עד לעומק נשמתה: הציפיה למשהו רע שיקרה גורמת לנו לסבול פעמיים.

משהו זז בתוכה. היא, שהתבצרה בשגרה שלה. המוגנת. חשבה פעמיים לפני כל צעד. שלא לחרוג יותר מדי. שלא לעשות משהו שיכול לערער את המצב. לא רצתה לחוות את כאב הכישלון. היה לה מספיק לבד גם בלי זה. רק שעם הקיים, היא כבר ידעה להתמודד. רגיל זה לפחות צפוי.

מה שהדהד בה, הייתה הפעם השלישית. לא רק הציפייה המייסרת והתוצאה השלילית. אלא גם זו שבה הציפיה לתוצאה השלילית, גורמת לה פשוט לא לעשות. ואז, החלום הוא זה שמייסר אותה. זה, שנמצא שם כמו מצבה מעל מי שיכלה להיות. 3 מקדמי ייסורים שנלחמים בסיכוי הבודד להצליח.

לא פלא שלא עשתה כלום. זה לא היה כוחות. 3 על אחת. ואולי, הגיע הזמן להתחיל לצפות שמשהו טוב יקרה לה. כי, כן נכון, היא עשויה לטעות ולהתאכזב. רק שזה משנה לגמרי את הסיכויים לטובתה. ואולי, הפעם היא תצליח. אם רק תרגיע את הקולות שבראשה.

שתהיה לך שבת מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

Share on print
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

3 תגובות

  1. היי ליאור

    אשמח אם תוכל לייעץ לי מנסיונך איך לגרום לעצמי להעז ללכת אחרי הלב שלי ומה שהוא חולם ורוצה למרות שבמצב הנוכחי אני חיה במציאות שהיא לא אידיאלית מבחינתי ואני מפחדת לשנות אותה כי יש לי המון מה להפסיד ולאבד, תודה רבה אני פשוט מכורה למאמרים שלך!

    1. היי דבורה,

      ההמלצה שלי היא פשוט לא ללכת על הכל ב"מכה" אלא בכל פעם להתמקד במטרה אחת ולהתקדם קצת. לאפשר לעצמך (וגם לאחרים שסביבך), להתרגל לשינוי קטן ואז להמשיך עוד קצת לכיוון אותה המטרה. מהניסיון שלי, אם יש לך המון מה להפסיד ולאבד, זו הדרך היעילה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: