חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

לא נותן לך מקצוע ביד (פירורי תובנות 128)

בניגוד לפרסומים, הלימודים באוניברסיטה או במכללה לא נותנים לך מקצוע ביד. בניגוד לפרסומים, לשכת התעסוקה לא נותנת לך מקצוע ביד. בניגוד לפרסומים קורס באימון לא נותן לך מקצוע ביד. ואם חשבת שאגיד אחרת, גם לימודי ה-NLP לא נותנים לך מקצוע ביד.

אי אפשר לתת מקצוע ביד. אפשר לתת רקע תיאורטי שעוזר להניח את היסודות. אפשר ללמד כלים ברמה גבוהה מאוד. אפשר גם לתרגל במהלך הקורס ובהפסקות שבין שיעור לשיעור כדי לצבור קצת ניסיון ראשוני. וכל אלה לא נותנים לנו מקצוע ביד.

מקצוע הוא תחום פעילות שאדם מתמחה בו ועוסק בו לפרנסתו. לא תואר אקדמי. לא התואר "איש מקצוע" או "מומחה". ובוודאי שלא אם אדם מכתיר בו את עצמו. זה תואר שמגיע מתוך שנות עשייה. מתוך שנים של ניסיון. מתוך תוצאות. ואין קיצורי דרך.

הדבר היחיד שהופך אדם לאיש מקצוע הוא יישום של מה שלמד כדי להשיג תוצאות רצויות. תוך כדי עשייה שוטפת. שוב ושוב ושוב. ואז עוד קצת עשייה. בהתחלה תחת איש מקצוע ותיק יותר שכבר צבר את הניסיון. ואחר כך לבד.

מלבד עשייה כל שאר הדברים הם רק אוסף של ידע וכלים שישמשו אותנו בתוך העשייה. במקרה הטוב יותר, הם מהווים מפתח טוב יותר לדלת שתכניס אותנו לשוק העבודה. אבל הם לא יכניסו אותנו לשם. וגם לא יתנו לנו מקצוע ביד. זה כבר התפקיד שלנו.

שיהיה לך יום מעולה וחתימה טובה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: