חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

לקרוא את העתיד (פירורי תובנות 61)

ברוב השווקים, עסקים וחברות יוצרים עוד מאותו הדבר. יש משהו אחד שעבד למישהו ומיד אחריו מתחילים להופיע עותקים נוספים שנראים כמו חיקוי. פס ייצור אחיד של מוצרים ושירותים זהים וחסרי ייחודיות שיוצרים מיתון בתחום ומבלבלים לקוחות.

פתרון טוב לבעיה הוא שיווק טוב. שיווק שנעשה בצורה טובה יכול לעזור ללקוח להבדיל בין העסק שלנו לבין כל המתחרים. עכשיו אנחנו מפסיקים לדבר אל כל האנשים ומתמקדים בסוג קהל אחד כדי לענות על הצרכים שלו בצורה הטובה ביותר.

עם זאת, שיווק הוא לא תמיד הפתרון הכי טוב. קל מדי להעתיק אותו. אחרי הכל מדובר על מילים. ובשוק רווי תמיד יש את אלה שמחפשים "להתלבש" על כל הבטחה שיווקית שמעלה המתחרה היצירתי שלהם. מבלי להבין מה הם בכלל מעתיקים.

בגלל זה הם גם פחות טובים ממנו. הם תמיד יהיו מספר 2. בשוק שמלא במספר שתיים, הדרך היחידה שנשארה ללקוחות להבדיל בין המוצרים והשירותים שמתחרים על המקום השני הוא המחיר. ולא, זה לא משנה שאנחנו יודעים שאנחנו הכי טובים.

בבחירה בין מספרי 2 זהים המחיר הנמוך תמיד מנצח. והלקוח מפסיד.

אם רוב השוק הוא מספר 2, יש עדיין עסק אחד שתמיד יצליח יותר. זה הוא העסק שיצר את המוצר או השירות הראשוניים. הוא בדרך כלל גם זה שמכניס חידושים לתחום. זה שמכתיב לשוק את השינויים. זה שיוצר את העתיד של התחום. זה שכולם מחכים לעדכונים ממנו.

הפתרון הטוב ביותר לשוק רווי הוא חדשנות. להיות הגוגל של מנועי החיפוש. האייפון של הטלפונים החכמים. הפייסבוק של הרשתות החברתיות. לא סתם עוד הבטחה שיווקית. הדבר האמתי. וזו בדיוק הסיבה שבגללה הוא מרוויח הרבה כסף.

לאו דווקא כי הן הראשונות מסוגן או בעלות השיווק הטוב ביותר. גוגל לא הייתה הראשונה מסוגה כשהוקמה. אפל לא המציאו את המחשב השולחני. מה שהם כן עשו היה לפתור בעיה שאף אחד אחר לא פתר בצורה הזאת. מתוך אתגר. מתוך אכפתיות. מתוך הבנה.

ברגע שאנשים התרגלו להשתמש במוצר או בשירות שלהן הם הפכו למכורים. והם לא יעזבו כל כך בקלות. אף אחד לא רוצה להסתפק בחיקוי. הלקוחות שכן נאלצים לעשות זאת, יודעים שהם מסתפקים במספר שתיים. אולי נוצץ ומבטיח, אבל עדיין רק חיקוי.

והשאלה היא אחת: מה חסר ללקוחות שלך שאפשר לפתור עבורם בדרך חדשה ומקורית?

יום מעולה לכולם,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: