חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

מודעות מפכחת (פירורי תובנות 480)

רוב הבעיות לא נוצרות ברגע. אנחנו נהיים מודעים אליהן ברגע שהן מתחילות לכאוב לנו. ואז, נוח לנו להאמין שהנה, המזל שלנו הגריל לנו את המצב. הרי זה, מוריד מאתנו את מלוא האחריות. מוצא לנו מישהו או משהו אחר שאשם. ואז, יותר קל לנו להתמודד.

בהרבה מאוד מקרים, היה אפשר למנוע את זה מראש. ובאותה המידה, גם לא. השגרה, היא אם כל עצימות העיניים. כי אם משהו עובד כמו שצריך, הוא לא מפריע את האוטומט. ואז, נוח שלא לשים לב לדברים. אפילו לא לבדוק אותם. לפעמים, עד שנהיה מאוחר מדי.

כל בעיה מתחילה בקטן. ומתפתחת להיות גדולה. רק שאם אנחנו רגילים לחיות מתוך אוטומט, קשה לשים לב אליה כשהיא קטנה. כשהיא גדלה טיפה, אנחנו משתדלים להתעלם ממנה ככל האפשר. ואז, רק כשאי אפשר כבר להתעלם, היא קופצת למודעות שלנו. צורחת "אני כאן". ואנחנו, מופתעים.

כדי שלא להגיע למצב הזה, צריך לתרגל את היכולת להיות מודעים. שזה אומר, לוותר על התירוצים, ההצדקות וההגדרות הישנות שלנו. להכיר במציאות. זו שבה רק 2 דברים משנים – מה שאנחנו עושים ומה שקיים בשטח. ורק אלה, יכולים לקבוע מי אנחנו יכולים להיות.

וזה, מציב אותנו מול שאלה לא פשוטה: האם נסכים לקבל על עצמנו את האחריות של חיים בעיניים פקוחות?

שתהיה לך שבת מעולה והמשך חג שמח,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

Share on print
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: