חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

צעיר וזקן (פירורי תובנות 487)

זו לא חוכמה, אמר לו האיש הצעיר. לפנות דווקא אל אלה שקל למכור להם. תראה אותי למשל, המשיך הצעיר בחיוך מתגרה. אני אמצא את אלה שהכי קשה למכור להם. אטפל בכל התנגדות שתעלה. חד וחריף מחשבתית. פתרון לכל בעיה. טכניקה לכל מצב. עד שלבסוף, אכניע אותם והם ירכשו.

איש המכירות המבוגר חייך. הוא זכר שהיה פעם בדיוק כמוהו. מחפש את האתגרים. רץ לכל קרב עם סכינים שלופות. מחפש את הניצחון. וכמו אמן לחימה מצטיין, כל תנועה משורטטת. הכל מקצועי. שום מילה לא מפוספסת. רק שהוא כבר לא מזמן לא היה שם. הניסיון הסיע אותו רחוק משם.

הוא העדיף לזהות מראש את אלה שקל למכור להם. אלה שבאמת חיפשו את מה שהיה לו להציע. לנהל איתם שיחה רגועה. מחויכת. גם כי מערכות יחסים גם ככה היו יותר הקטע שלו. וגם, כי בזמן שהצעירים היו מנסים למכור לאדם אחד, הוא מכר ל-4 שבאמת רצו לקנות.

בסופו של יום, לא מדדו את כמות הטכניקות שבהם השתמשו. אלא כמה קנו. וכמה חזרו מרוצים.

שתהיה לך שבת מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: