חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

רק 7 אחוזים (פירורי תובנות 133)

אם יש משהו שתמיד מצחיק אותי זה המחקר שבו נאמר כמה אחוזים ממשמעות התקשורת שלנו תופסים המילים, שפת הגוף וטון הקול. או אלה שמצטטים אותו מבלי שאי פעם קראו אותו. או הבינו מה באמת כתוב במחקר הזה. העיקר לזכור את ה"אחוז הנכון" של כל חלק.

אחרי הכל, אם למילים יש את ההשפעה הפחותה ביותר בזמן תקשורת עם אנשים אחרים, למה לא להסתפק בנהמות עם תנועות?

בתקשורת שלנו יש מקום עצום למילים כי למילים יש את פוטנציאל המשמעות. במילים אחרות, כל ביטוי יכול להכיל יותר ממשמעות אחת אם נאמר בהקשר שונה, בצורה שונה ואפילו על ידי אנשים בשכבת גיל שונה.

לדוגמה, "חבל על הזמן" יכול להיות ביטוי חיובי (כתחליף ל"מעולה") או שלילי (כתחליף ל"בזבוז של זמן"). או "את פשוט נשמה" שבטון קול אחד יכול להתפרש כביטוי להערכה ובטון קול אחר עשוי לקבל בנימה צינית בדיוק את הפרשנות ההפוכה.

התקשורת הבלתי מילולית שלנו (שפת הגוף, טון הקול, קצב הדיבור וכן הלאה) היא זו שעוזרת לאנשים להבין איזו מבין המשמעויות של המילה או הביטוי היא הנכונה. ושני החלקים נדרשים. אפילו אם אחד הוא "רק 7%".

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,

ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: