קטגוריות מאמרים
על האתר
cakemolds

שקר היצירתיות (פירורי תובנות 27)

וזה הבהב. הדף נשאר ריק והוא ישב מול המסך בתקווה שזה יפתר מעצמו. והמסמך לא התמלא לבד. הוא ידע שהוא צריך להגיש את זה מחר. זה לא עזר לו. אם כבר, זה הלחיץ אותו יותר. הוא ציפה למוזה שתגיע. וזה לא קרה.

כבר שנים הוא מקנא באלה שזה בא להם בקלות. קשה להבין איך אפשר להוציא ספר כל שנה. איך יכול להיות שהמוזה מבקרת דווקא אותם ולא את שאר בני האנוש. יכול להיות שהוא פשוט חסר מזל או כישרון מולד?

הוא לא ידע שהוא נפל באשליה הגדולה מכולן. כשאדם עושה משהו שנים, מיומנות נראית כמו קסם. בידי קוסמים שכאלה, העשייה נראית פשוטה, מהירה וחסרת מאמץ. וזה באמת המצב. עבורם זה פשוט, מהיר וחסר מאמץ.

לא בגלל שהם קיבלו מתת אל. הם פשוט הקדישו את עצמם לתוצאה. קראו, למדו וכתבו שוב ושוב ושוב. ויותר חשוב מכך, הם ידעו לא לסמוך על המוזה. המוזה בוגדנית. כשאנחנו הכי צריכים אותה היא נעלמת.

במקום על המוזה, הם סומכים על תבניות. בדומה לתבניות בישול, עצם קיומה של התבנית נותנת כיוון למחשבה. כל תבנית, מעצם היותה, מהווה השראה לסוג שונה של כתיבה. עם זאת, היא רק הקו המנחה שמספק את הכיוון.

בתוך התבנית, אפשר ליצור עולם ומלואו. כל תבנית יוצקת סוג סיפור אחר. וכשיש לאדם את מלאי התבניות שלו, כל מה שצריך הוא רק לבחור – איזה סיפור בא לך לספר היום?

יום מעולה לכולם,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: