קטגוריות מאמרים
על האתר
number7

7 תובנות חשובות מהנסיעה העסקית לאוקראינה (פירורי תובנות 150)

ביום שני לפנות בוקר חזרתי מביקור יוצא דופן באוקראינה. בפעם הראשונה בחיי, יצאתי לנסיעת עסקים דחוסת פגישות, שבשיאה העברתי את ההרצאה, אותה הזכרתי בבלוג לפני שבועיים.

על פתק קטן, כתבתי לעצמי 7 תובנות שחשוב לזכור לקראת הנסיעה הבאה שלי לשם. ובגלל שאלו היו תובנות חשובות מכדי להישכח, אני מעלה אותן פה על כתב עבורי ועבורכם:

  1. אנשים לא רוצים את מה שאנחנו רוצים – בטוח שיהיו אינטרסים משותפים ואפשר למצוא אותם ועדיין… הם קודם כל רוצים לקדם את האג'נדה שלהם. רוצים להישמע עד הסוף. רוצים שיכירו ברצונות שלהם, לפני שנוכל להתחיל לדבר על אלו שלנו.
  1. חיוך ונימוס הם הבסיס לקבלת שירות יוצא דופן – במיוחד בתרבות כמו זו האוקראינית, בה לא נהוג להודות לנותני שירות, אמירת תודה אינה מובנת מאליה. לעתים קרובות, החיוך והנימוס הם אלה שיכולים לגרום לאדם לעשות מעל ומעבר עבורך.
  1. אדם נמדד קודם כל על פי תוצאות מעשיו – אם בכל פעם שאדם הבטיח לי משהו הייתי מקבל אותו, כבר הייתי מולטי מיליארדר. הבטחות מחויכות להצלחה הן כיף. מצד שני, מי שמכיר אותי יודע שאני סופר רק תוצאות. Money in the bank. עד אז, זה רק מיזם נחמד.
  1. שום מילה במשא ומתן לא נאמרת סתם – בעולם ה-NLP למילים יש משמעות גדולה במיוחד. אנחנו מיומנים בזיהוי הדרכים שבהן אנשים רומזים על כוונתם ובדרכים שבהן הם מנסים להסתיר אותה. להיות דרוך כל היום במשך מספר ימים, זה ספורט אתגרי ומתגמל.
  1. בסופו של יום כולנו אנשים – אחת הנקודות שאני מקפיד לשנן כל הזמן לעצמי ולתלמידים שלי. אין תחליף לתובנה הזו. בכירים כזוטרים. צעירים כמבוגרים. עשירים כעניים. כולנו בני אדם ומונחים על ידי אותם הדקים רגשיים. ומכאן נובע הכוח שלנו להשפיע ולהוביל אחרים.
  1. המשא והמתן לא נסגר עד ש-2 הצדדים פועלים כדי לאכוף את התוצאות שלו – גם כשכולם מחויכים ולוחצים ידיים, זה עדיין לא זה. גם לאחר שכבר יש חוזה. הרי הוא רק נייר שתלוי ברצונם של 2 הצדדים לבצע אותו. ועד שהפרויקט לא מסתיים… שום דבר לא בטוח.
  1. חשוב לסגור את כל הפינות האפשריות מראש – כשאני רוצה שמשהו יתבצע כמו שצריך, אני מוודא שזה מה שיקרה. כמו להביא כבל ה-HDMI עבור המצגת שהבטיחו שיהיה. ולמרות שאי אפשר למנוע מראש את כל התקלות, אפשר לנסות לצמצם אותן ככל האפשר.

קרוב לוודאי שעוד תובנות יעלו בהמשך ועם זאת, זהו להיום.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: