חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

אשליית השליטה (פירורי תובנות 104)

ילד הנוסע באופניו בפעם הראשונה אינו מצליח להבין איך סיבוב הפדל מוביל לסיבוב הגלגל. בזמן שהוא מסובב את רגליו, הוא יסתכל על הגלגל. יוודא כי הוא מסתובב. כי זה עובד. כי הוא רוצה לוודא. לשלוט בתוצאה.

מבוגר המפעיל את הלא מודע שלו אינו שונה מהילד הנוסע באופניו לראשונה. הוא מדבר עם עצמו. מאשר לעצמו דברים שהוא כבר יודע. ועדיין אומר אותם לעצמו בראש. רוצה להישאר בשליטה על תוצאותיו כל הזמן. לבצע בצורה מודעת ככל האפשר.

זו אשליית השליטה. חוסר הבגרות של המבוגר.

את הדברים שהוא אומר לעצמו הוא כבר יודע. הוא יודע גם כי לעתים קרובות, כשהוא מבצע משהו שביצע אלפי פעמים הוא לא צריך לחשוב על כך. לפעמים גם לא זוכר איך נראתה הדרך בזמן שנהג למקום מסוים. וזה מפחיד אותו. כי הוא חושב שאיבד שליטה.

דווקא שחרור הלא מודע לבצע את עבודתו, הוא השליטה האמתית. לא זו של האגו או של הרצון להיות בשליטה כל הזמן. אלא דווקא השליטה של הלא מודע. לאפשר לחלק שמסוגל לעשות משהו בצורה חלקה, לעשות את הדבר שהוא יודע לעשות בצורה הטובה ביותר.

לספק תוצאות בצורה היעילה ביותר.

שיהיה לך המשך חג שמח,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: