חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

זה ממש לא העסק שלך (פירורי תובנות 57)

אין דבר כזה "עסק". יש רק בני אדם. בני אדם שצריכים משהו. בני אדם שרוצים הכרה. בני אדם עם רגשות ועם כבוד. כל השאר זה סתם מצג שווא. טלפונים. משרד. הגדרות תפקיד. זאת מנכ"לית. זה המנקה. כן, ההוא עם השפם.

ולפעמים הם קונים את מצג השווא. הוא לא אדם, הוא סמנכ"ל הכספים. היא לא אדם אלא נציגת שירות לקוחות. והאדם בצד השני של הקו הופך להיות הלקוח. והחברה צריכה לעבוד על פי הנהלים שלה. ככה זה. בלי בני אדם.

כאילו יש לה חיים משל עצמה.

כשאדם מתחיל להתייחס לאחרים כאילו היו צידו השני של המתרס, הוא מרשה לעצמו לאבד משהו. הוא מאבד את היחס אליהם כבני אדם. הוא מאבד את צלם האנוש שלו. עכשיו הוא רק פקיד. זו שרק ממלאת פקודות. כי זאת סתם עבודה.

ואז חוזרים הביתה להיות בני אדם. מרימים טלפון לחברת הסלולאר. החשמל. העירייה. והם מתייחסים אליהם כאילו היו לקוח. ואי אפשר לשלוח טכנאי בשישי. זה הנהלים של החברה. ובלי אבל. החברה החליטה וקבעה. בלי בני אנוש. זו החברה.

והם מרגישים את התסכול. וזועמים. וצועקים על הנציג שבטלפון. בדיוק כמו שצעקו עליהם. והוא מנסה להגיב בנימוס פקידותי משווע. בדיוק כמו שהם עשו. והם לא קולטים. זה ממש לא ה"עסק". הם העסק. בני אדם.

כאשר איש המכירות מאבד את האנושיות הוא הופך להיות המכירות. כאשר אשת העסקים מאבדת את האנושיות היא הופכת להיות העסקים. כאשר איש שירות הלקוחות מאבד את האנושיות הוא הופך להיות שירות לקוחות.

מה עשית היום כדי להרוויח את התואר בן אדם?

יום מעולה לכולם,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: