חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

בלי קול (פירורי תובנות 484)

דווקא יום אחרי אחת ההרצאות הכי כיפיות שהעברתי בחיים, אין לי קול. לא יכול לומר את מה שאני רוצה. להודות למשתתפים. להודות למי שעזר לארגן. אפילו להגיד בוקר טוב. או שבת שלום. פשוט אין לי קול. ואולי, הגוף שלי מנסה לרמוז לי משהו.

לא שאני צריך לנוח. הרי הגוף שלי לא צריך קול כדי לתפקד. אלא דווקא כדי שלא אדבר. כדי שלא אשתמש באחד הדברים שאני הכי חזק בהם. הקול, שעבורי הוא כלי מקצוע, אמצעי שכנוע ולפעמים אפילו כלי נשק. ועכשיו אין לי אותו. אמנם כנראה יחזור מחר. רק שבינתיים, כלום.

רק שברגע אחד התברר לי משהו אחר. עצם כך שלמדתי להסתמך כל כך הרבה על הקול שלי, גרם לי לסמוך פחות על שאר היכולות שלי. ואז, כשהקול נלקח, זה מבלבל. מוציא מאיזון. ויותר מכל, מעורר מחשבות על היכולות האחרות שאפשר לפתח עוד.

כי כשהקול יחזור, וכל השאר יהיה חזק יותר, גם אני אהיה חזק יותר. ואם נחשוב על זה, אני לא מדבר רק על הקול. אלא גם על כל השאר. הדברים שאנחנו שמים עליהם דגש ומנוונים את השאר. ואם הם יפסיקו לתפקד, פתאום נמצא את עצמנו חלשים יותר.

התפתחות אישית היא לא סיסמה. היא ההשלמה להתמקצעות. שלם לא יכול להיות שלם ללא חלקיו.

שתהיה לך שבת מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: