חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

כל תורת המסחר על רגל אחת (פירורי תובנות 483)

כל תורת המסחר

הוא התחבא מאחורי הדלפק. מצמצם את עיניו בציפייה משתוקקת. מחכה שטקס הבוקר יתחיל. הסקרנות גירדה לו באצבעות. ילדים אף פעם לא היו טובים בלחכות בסבלנות. הרגל שלו טופפה. הוא אפילו לא שם לב לזה. זה פשוט היה החלק הכי אהוב עליו ביום.

הזקן הביא מהמרתף את המשקל הישן. איפס אותו. הזיז את משקולות המתכת ימינה ושמאלה. בעדינות. בדיוק כמו שראה את המורה הזקן שלו עושה. פעם אחר פעם. והוא, שרצה רק להיות הכי טוב שיש, נתן לידיים שלו לבצע את העבודה. ימינה ושמאלה. עד שהמשקל כבר לא זז.

ואז, הסתכל הזקן ימינה ושמאלה, לראות שאף אחד לא מסתכל. והזיז את משקולות המתכת עוד טיפה הצידה. איזן אותן שוב, כך שזה יהיה בלתי נראה. והילד, כבר לא הצליח להתאפק. רגע, אם כל כך השקעת לאזן את המשקל, למה להטות אותו בכוונה לאחד הצדדים?

הזקן חייך. המורה שלו, כך הסביר, היה סוחר זקן. והוא, לא היה יותר מבוגר מהילד כשלמד. והסוחר, היה אחד האנשים ההגונים שהכיר. לו היה מאזן את המשקל בצורה מדויקת, אנשים היו נאלצים לשלם בדיוק על מה שהם קיבלו. רק שזאת לא הייתה המטרה שלו.

הסוחר, כך הסביר לו הזקן, בכוונה תמיד זייף את המשקל. כך שהלקוח שרוכש תמיד יקבל יותר ממה ששילם עליו. זה אמנם רע לעסקים. רק שלא הכל בחיים הוא הכסף. ולפעמים, הלקוח שיקבל יותר ממה שהובטח, יחזור כדי לקבל עוד. וזו, כל תורת המסחר על רגל אחת.

שתהיה לך שבת מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: