בית > מאמרים על NLP > איך NLP יכול לשדרג את חייך ועם מי אי אפשר לעבוד בעזרת NLP?

איך NLP יכול לשדרג את חייך ועם מי אי אפשר לעבוד בעזרת NLP?

היי,

בשנים האחרונות ניתן לשמוע יותר ויותר אנשים מדברים על NLP בישראל. בהתחלה זה היה בגלים שדיברו על טיפול באמצעות שילוב שלו עם דמיון מודרך ובהדרגה גם על השימושים שלו במשא ומתן ובפענוח שפת גוף. ככל שתחשבו על זה יותר, כך תבינו בהדרגה כי השימוש ב-NLP יכול לשדרג כל אספקט בחיים שלכם.

מכיוון שכל כך קל לנו לראות איך התחום מתיישב כל כך יפה עם שאר תחומי החיים, חשוב שנבין למה לימודי NLP הם חובה של ממש לכל אדם שרוצה להצליח לצאת ממעגל ההישרדות אל תוך הצלחה בחייו האישיים.

מה זה NLP?

NLP קודם כל מוגדר כשפת תכנות עצבית, או במילים אחרות, שיטת NLP מהווה דרך לתכנת מחדש את התוכנות האוטומטיות שבראשנו, המביאות אותנו לתוצאות לא רצויות או לא מספקות. בנוסף, ניתן למצוא ב-NLP שיטות רבות לשיפור יכולות התקשורת הבין אישית ולשדרג את הלמידה שלנו.

את כל הידע הנדרש בכדי לעבוד עם אנשים ומול לקוחות, ריכזו מפתחי ה-NLP בתוך שלושה קורסי הכשרה הבנויים בצורה מדורגת (הכשרה בסיסית, מתקדמת והכשרה להכשיר אנשים בתחום). קורסים אלה, ששיטות הלימוד שלהם השתדרגו עד שהגיעו לרמה אותה אנחנו מלמדים כרגע, מאפשרים לכל אדם ליצור את השינוי שהוא רוצה ליצור בחייו ולשדרג את יכולותיו בעזרת מגוון כלי ה-NLP.

כמו כן, לימודי ה-NLP מאפשרים לכל אדם שמחליט כי ברצונו לעסוק ב-NLP (ולא רק לשלב אותו כארגז כלים מאוד יעיל בתוך תחום עיסוקו), להתחיל לעבוד עם לקוחות בכדי ליצור שינוי מהותי בחייהם.

בעזרת כלי ה-NLP נפטרים הלקוחות מחרדות, תחושות שליליות שליוו אותם במהלך שנים ואפילו התמכרויות ומתחברים ליכולות שלהם ליצור לעצמם מוטיבציה, ביטחון עצמי גבוה יותר ואף ליכולות שלא ידעו שישנם בתוכם.

מהם הגבולות של ה-NLP?

רבים מהעוסקים ב-NLP מסיימים את ההכשרה אצלנו לאחר שהם מודעים לגבולות של ה-NLP ומאוד חשוב לשים את הקלפים על השולחן. למרות שה-NLP עשוי להצטייר כשיטת קסמים היוצרת שינוי ותקשורת יותר איכותית, פתוחה ומניבת תוצאות, ישנם אנשים ש-NLP פשוט לא יכול לעזור להם – אנשים שלא באמת מעוניינים לעשות את השינוי.

לעתים, אנשים יעדיפו לשמור על הבעיה שלהם, מכיוון שהם מרוויחים רווח משני (לא ישיר) מכך שהם שומרים עליה. לדוגמא, אדם יעדיף לשמור על הרגל העישון שלו אם הוא מאמין שלמרות שזוהי פוגעת בבריאותו היא מושכת את בני המין השני.

גם אם אדם מעוניין בכלליות ליצור את השינוי בחייו, עד שהוא לא יחליט שהוא באמת מעוניין להיפרד ממנה לשלום, גם אם איש ה-NLP יעלים אותה, היא תחזור כי היא משרתת צורך עמוק יותר מנניח שמירה על הבריאות, כמו בדוגמת העישון שציינתי.

בדיוק מסיבה זו, אנו מלמדים כיצד ניתן בעזרת שימוש בתהליכי השפה שב-NLP, לגרום ללקוח לשחרר קודם את הבעיה ולפעמים, נעדיף להשתמש ב-NLP דווקא בכדי למצוא תוצאה חלופית לעבודה שתפתור בעיה עמוקה יותר ובכך אף הבעיה המקורית תיפתר.

תגובות למאמר

| 1 תגובות
  • אהבתי !
    ואכן, אני לא חושב שיש "שיטה" שפותרת לבנאדם בעיה אם הוא לא מעוניין לפתור אותה בעצמו כי במקרה כזה – זאת לא בדיוק בעיה (:

נשמח לשמוע מה דעתך:

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?