בית > מאמרים על NLP > רק לרציניים: אתגר מיוחד לכל מי שרוצה להכפיל את המוטיבציה

רק לרציניים: אתגר מיוחד לכל מי שרוצה להכפיל את המוטיבציה

2 אוגוסט 2015

היי,

בשבוע שעבר, הבאתי 7 שיעורי חיים שיעזרו לנו (מניסיון) להכפיל את ההצלחה בחיים. השבוע, רציתי לעשות משהו שכבר הרבה מאוד זמן לא עשיתי – לתת אתגר 30 ימים חדש לקוראי הבלוג שבאמת מעוניינים לשפר את המוטיבציה שלהם.

אם עד עכשיו לא יצא לך להיתקל באתגר 30 הימים, אני אסביר בקצרה על מה מדובר:

מה המהות של אתגר 30 הימים?

בבלוג הזה יש כרגע 506 מאמרים שמלאים בכלים, טיפים וטכניקות לשדרוג עצמי. היתרון: יש פה המון מאמרים שמלאים בתוכן איכותי ויישומי. החיסרון: יש פה המון מאמרים יישומיים ובכל שבוע עולים 2 מאמרים חדשים.

למה זה חיסרון? כי רוב האנשים מתלהב מהתוכן. ועד שהוא מרגיש מוכן להתחיל ליישם אותו, עולה מאמר חדש שגם אותו הוא רוצה ליישם. בצורה הזו, המידע נשאר תיאורטי עבור רוב האנשים וחבל. בעיקר כי אלה כלים שחשובים לכל אחד מאתנו.

לכן, החלטתי לאתגר את אלו שבאמת מעוניינים להפוך את המאמרים מתיאוריה לפרקטיקה והחלטתי לפרסם פעם בכמה זמן אתגר 30 ימים. האתגר הוא כזה: במשך כל יום לאורך 30 ימים, נתרגל כלי (אחד בלבד) שנלמד באחד המאמרים פה.

בצורה הזו, הכלי שבחרנו יהפוך להרגל, יוטמע בקלות בחיינו וישפר את התוצאות שלנו. לצורך העניין, פתחתי למי שרוצה פורום מיוחד בתוך הרשת החברתית שלנו לצורך מעקב עצמי אחרי ההתקדמות באתגר 30 הימים (נמצא בקישור הזה ורצוי לקרוא את החוקים שלו).

איזה אתגר אני מבשל לך לחודש הנוכחי?

כמו שכתבתי בכותרת, התוצאה שאותה נרצה לחזק היא המוטיבציה שלנו. עם זאת, אני מודע לכך שאוגוסט הוא חודש מעט מורכב. הילדים עדיין בחופש. יש עוד כמה מבחנים לסטודנטים. חם בחוץ. עונת המלפפונים (ותירוצי ה"למה להתחיל בעתיד") בשיאה.

לכן, חשבתי על אתגרים נחמדים שגם קל ליישם וגם לא דורשים מאתנו יותר מדי זמן ומאמץ – למעט ההתמדה (פה פה פאם!). ליד כל אתגר אסביר איך הוא גורם למוטיבציה ומה בדיוק צריך לעשות. המטרה שלנו היא לבחור אתגר אחד (בלבד) וליישם אותו במשך 30 ימים.

אלו הם 3 אתגרים שמתוכם נבחר אחד ואליו נתחייב במשך 30 הימים הקרובים:

1. להשתמש במילים שמעודדות מצב רוח טוב יותר – אחת מהנחות היסוד של ה-NLP אומרת כי אדם מגיב בהתאם למפת העולם הפנימית שלו. המילים שבהן אנחנו בוחרים, מסמלות את הדרך שבה תת המודע שלנו מייצג את המציאות בתוך הראש שלנו.

עם זאת, המצב הוא הדדי: מצד אחד, המילים שלנו מסגירות איך אנחנו מתייחסים למציאות. מצד שני, אם נרגיל את תת המודע שלנו להשתמש במילים שמתארות את המצב בצורה מעודדת יותר, נוכל ליצור שינוי בדרך שבה אנחנו מתייחסים למציאות.

השיפור במצב הרוח שייווצר בעקבות שינוי המילים שלנו, מעלה את הסיכוי שנבצע דברים בקלות גדולה יותר. הרי אם נחשוב על זה לרגע, כשאדם מבואס, הסיכוי שלו לעשות משהו שהוא לא רגיל אליו לא משתפר. אז למה לא לשפר את מצב הרוח?!

איך עושים את זה? מאוד פשוט. במקום לענות לאנשים ששואלים אותנו "מה המצב?" תשובות משעממות להחריד כמו "סבבה" או "בסדר" נוכל לענות "מעולה". ואם זה לא המצב, נוכל להגיד "משתפר מרגע לרגע". העיקר למצוא ביטויים חיוביים יותר. וככה בכל תחום בחיינו.

בנימה אישית לרגע: אני מודע לסיבות שעשויות לבאס אדם. בעיקר אם הוא צורך תקשורת ורשתות חברתיות בשבוע האחרון. מצד שני, אם נבדוק את החיים שלנו ושל היקרים לנו סעיף סעיף נגלה שמצבנו יותר טוב ממצב הרוח שלנו. הגיע הזמן לשפר את מצב הרוח.

2. לצלם תמונה של משהו מעניין שקרה לנו ולפרסם אותה – כשאנחנו מסיטים את תשומת הלב שלנו לחפש דברים מעניינים, אנחנו מתחילים לשים לב לדברים שלא היינו שמים לב אליהם אחרת. כי התרגלנו. כי הם ברקע של השגרה. ולפעמים כי לא שמנו לב אליהם בכלל.

לכן, האתגר השני הוא לצלם תמונה שקשורה למשהו מעניין שקרה לנו בכל יום במשך 30 ימים ולפרסם אותה ברשתות החברתיות. כך, גם נוכל לשתף אחרים בחוויה חיובית (שתאוורר את הרשת קצת מכל השנאה) וגם נוכל ליהנות מלייקים ופרגונים (תמיד מחזק מוטיבציה).

אם נתרגל את עצמנו לחפש עניין בדברים שאנחנו עושים, יהיה לנו קל יותר להניע את עצמנו לעשות דברים. הרי מי רוצה לעשות משהו שלא מעניין אותו. לכן, אם נתרגל למצוא עניין בכל דבר שנעשה, נקטין את הדחיינות וניצור הרבה יותר מוטיבציה בחיים שלנו.

3. להיפטר ממשהו ישן אחד – יש סיבה לכך שאנחנו שומרים חפצים. הם בדרך כלל מזכירים לנו מי היינו פעם. מזכירים לנו מישהו שיצא לנו לאהוב. חוויות שעברנו בעבר והשאירו טעם של עוד. ובכך הם מהווים עוגן שמקרקע אותנו לעבר שלנו.

אין בעיה עם זה. באמת. העבר שלנו הביא אותנו להיות מי שאנחנו היום. עם זאת, יש חפצים שבעצם היותם עוגן עבורנו משרישים בנו מחשבות על מי ומה שהיינו ובכך מונעים מאתנו להתקדם. אלה הדברים שאני מדבר עליהם. וכאלה… מעכבים את המוטיבציה שלנו להשתפר.

לכן, אני רוצה שנחשוב בכל יום על משהו שממנו נסכים להיפטר. משהו שמסמל לנו את מי שהיינו או יכולנו להיות ומסתיר לנו את מי שאנחנו עוד יכולים להיות. וזה יכול להיות כל דבר. וזה בסדר לא להעיף הכל. רק משהו אחד בכל יום במשך 30 ימים.

בנימה אישית לרגע (שוב): רצוי להימנע מלהשמיד מזכרות משפחתיות או אלבומי תמונות בלהט הרגע ולהתמקד בדברים קטנים יותר. דברים שלא יקרה שום דבר אם ניפטר מהם. דברים שדוגרי שמרנו סתם והיום הם מעכבי בעירה פנימית.

זהו להיום. עכשיו מסקרן אותי לקרוא בתגובות פה למטה: מה דעתך על המאמר ואיזה אתגר בחרת לעצמך לחודש הקרוב?

שיהיה לך שבוע מעולה,
ליאור

תגובות למאמר

| 3 תגובות

נשמח לשמוע מה דעתך:

    רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

      רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?