בית > מאמרים על NLP > דגל שחור (פירורי תובנות 434)

דגל שחור (פירורי תובנות 434)

21 אוגוסט 2020

מי שמכשיר קריוקי בקולי קולות כלפי רחוב בשכונת מגורים כי "זה עושה שמח", מכשיר אלימות. מי שמכשיר הידחפות לפני כולם בתור כי "לא בא לי לחכות", מכשיר אלימות. מי שמכשיר שליחת ספאם לאנשים שלא ביקשו אותו כי "ככה עסקים קטנים שורדים", מכשיר אלימות.

מי שמכשיר אי שימת מסיכה על הפנים כי "זה מפריע לי ואני בכלל לא בקבוצת סיכון", מכשיר אלימות. מי שמכשיר רכיבה על אופניים בלי התחשבות בכללי התחבורה כי "אלה ילדים ומה אפשר לצפות", מכשיר אלימות. מי שמכשיר העלמת מס כי "אם הם עושים גם לי מותר"… בדיוק אותו הדבר.

האלימות לא תמיד מתחילה כשוד, דקירה או אונס. והיא לא תמיד מגיעה אליהם. רק שהיא תמיד מתחילה ממקום שבו ה"אני" יותר חשוב מ"האחר". ומתוך המקום שבו "התחושות שלי" והרצון "להיות מי שאני" חשובות יותר ממישהו אחר. ולא בהכרח כי "האחר" באמת לקח לנו או עשה לנו משהו.

ה"בא לי", ה"מגיע לי" וה"מה אכפת לי" הם רק הקצה המתפרץ של הר הגעש. הר געש של תחושת חשיבות מוגזמת, שתמיד מושגת על חשבון אחרים. של תקופה שבה נימוס, התחשבות באחר ורצון לעזור נחשבים ל"סאחי" או לשאריות של התנהגות גלותית.

רק שרצון להרגיש חשובים שלא מאוזן בערכים שנובעים מההבנה כי אנחנו חיים בחברה, גורמת לאדם להפוך לבריון. כי חינכו אותו שמגיע לו. ושתמיד יהיו תירוצים למה מגיע לו יותר מהאחר. ולמה מותר לו לקחת מהאחר. או למה מותר לו לעשות דברים למישהו אחר.

עד שלא נפסיק להיות בודדים שמחפשים לצמוח לבד בכל מחיר ונחזור להיות ביחד, לא יהיה שינוי. עד שלא נוקיע כחברה, ברמה הכואבת ביותר שאפשר, כל גילוי של אלימות, לא יהיה שינוי. ועד שרשויות החוק לא יתמכו ויגבו מהלך שכזה, לא יהיה שינוי.

רק שהשינוי חייב להתחיל בנו. אפס סובלנות לאלימות.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

תגובות למאמר

| 4 תגובות
 • יש מחלה במדינה הזאת של אנשים שמדברים בכלליות ורק מתלוננים. מה הפתרון המעשי שלך? שלב אחר שלב ואיך תגרום לאנשים לשתף איתך פעולה? כי אני רואה שאתה מתלונן הרבה על הבעיות שמפריעות לך במדינה. לא עדיף לך ליסוע לניו זילנד ויהיה לך שקט בחיים? שם יש ראשת ממשלה מעולה וצעירה שיודעת לנהל מדינה (וניצחה את הקורונה בלי בעיה)

  • זה שיש בעיות במדינה, זה רק אומר שצריך לתקן אותן. במיוחד במדינה שאתה אוהב. בריחה זו אפשרות חלשה ביותר (ובינינו, אף אחד עוד לא ניצח את הקורונה, שיחכו לחורף).

   במאמרים של יום שישי, אני משתף במחשבות ובתובנות שלי. לא מחויב לתת פתרונות מדיניים לאף אחד כי אני לא נבחר הציבור שאמור לספק אותם. רק שהפתרון תמיד אמור להתחיל אצלנו. אני אישית נותן דוגמה איך להתנהל אחרת בהתנהגות שלי בחיי היום יום. ואם גם אתה (כמו שאני מקווה), זה כבר יוצר שינוי. מספיק שעוד כמה יקחו אחריות על החיים שלהם וכבר יהיה כיף יותר לגור פה.

   • הכמות שטויות שאתה כותב מדהימה. לפי ההגיון שלך, בן אדם שמחליט לעזוב את תל אביב כי אין חניות וכל העיר צפופה אז הוא ״בורח״? לא הוא מחליט החלטה יותר טובה ויעילה כי תל אביב לא מתאימה לו. אותו דבר תשווה לדוגמא שהבאתי של לעבור מישראל לניו זילנד… אם לא מתאים לך שיש פה ערסים ששמים קריוקי ברחובות תמצא פתרון יעיל שיפתור את זה לגמרי… לעבור לעיר אחרת / מדינה אחרת זה אופציה למשל.
    אגב הסגנון שלך כתיבה מייצר שנאה ואנטגוניזם אתה נשמע מתנשא מאוד.

נשמח לשמוע מה דעתך:

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?