בית > מאמרים על NLP > למה אנחנו באמת קונים שטויות? (פירורי תובנות 3)

למה אנחנו באמת קונים שטויות? (פירורי תובנות 3)

אנשים קונים דברים שהם לא צריכים ולא משתמשים בהם. זו לא באמת הפתעה. אחרי הכל, רוב הסיכויים שגם לך יש את המכשיר הכחול ההוא שאמור לעשות שרירי בטן. או שקנית את המחשב עם המעבד החדיש ביותר. אפילו שהשימוש בו יסוב בעיקר סביב גלישה באינטרנט וכתיבת מסמכי וורד.

במילים אחרות, אנחנו קונים המון זבל עטוף בשיווק יפה. למה? כי באותו הרגע, מישהו הצליח להשהות את היכולת שלנו לחשוב בצורה ביקורתית. באותה נקודה, האדם הבוגר שבנו זז הצידה ומפנה מקום לילד שרוצה. לתהליך הזה קוראים "השהיית הספק".

המודע שלנו, על פי ה-NLP, הוא כל אותם תהליכים במוח שלנו שאנחנו מודעים אליהם. בתוך המודע שלנו, יש חלק שנקרא Critical factor, או בעברית, מנגנון השוואת נתונים. מנגנון זה, עוזר לנו לסנן מידע ומגן עלינו מאנשים שרוצים לפגוע בנו. גם ברמה הפיזית וגם ברמה החשיבתית.

כשהוא עובד כמו שצריך, מנגנון השוואת הנתונים שלנו מטיל ספק בכל דבר. כדי שנוכל להתלהב ממוצר כאילו היינו ילדים קטנים, עלינו להשהות את הספק הזה. ולא, זה לא משנה אם מדובר בגאדג'ט מושך תשומת לב או בזוג מגפיים חדשות ומהממות.

ילד רוצה לאכול גלידה כי "ככה". מתחשק לו והוא אוכל. עם זאת, כאנשים בוגרים אנחנו לומדים שלכל דבר יש סיבה. ככה זה לא סיבה. לכן, כבוגרים אנחנו מרגישים צורך להסביר כל הזמן למה אנחנו עושים משהו. זה לא אומר שאנחנו חכמים יותר, אלא שאנחנו מחפשים יותר תירוצים.

אדם נבון, שבאמת נמצא בשליטה על חייו ומנצל את היכולות שלו, מפתח חשיבה ביקורתית. זה לא אומר שהוא (כמאמר הפולניה) חייב להיות שלילי. זה אומר שהוא חייב להיות מסוגל להטיל ספק בכל מני הבטחות שמבטיחים לו ולשפוט בעזרת הגיון בריא.

אתגר לקוראים הנבונים בלבד:

אם בא לך להתחיל לפתח את היכולת לחשוב בצורה ביקורתית, אני ממליץ לך בחום להתחיל מהתרגיל הבא:

1. לקרוא את הפיסקה הבאה (התיאור הבא הינו פיקטיבי, כל דמיון בינו לבין המציאות הוא מקרי לחלוטין):

נ', בן 21, הוא מומחה לשכנוע. יש לו רקע נרחב בפסיכולוגיה, רטוריקה, שיווק ושכנוע והוא מייסד בלוג פופולארי בו הוא מספק תוכן יומי במשך שנים לאלפי אנשים. יש לו ניסיון רב בהדרכה, הקמת חברות, קופירייטינג, שיווק וליווי אנשי עסקים. כמו כן, הניסיון שלו כולל קורסים במגוון נושאים שבהם התמחה. הניסיון הזה, מאפשר לו כיום לייעץ לבעלי עסק רבים להגדיל את ההכנסות שלהם ב-32.7%!

2. לעבור מילה מילה לאורך כל הפיסקה ולחשוב "האם יכול להיות שזה נכון?"

3. על כל אחד מהדברים שנשמע לך נכונים, לחשוב "על סמך מה החלטתי שזה נכון?"

4. לכתוב בתגובות פה למטה את כל הנקודות שמעלות לך סימני שאלה בנוגע לאמינות הפיסקה הזו

נצא לדרך – מהם סימני השאלה שעלו לך בעקבות הפיסקה?

המשך חג פסח שמח,
ליאור

תגובות למאמר

| 2 תגובות
  • אם אתה מסתכל על המאמר בחשיבה ביקורתית מלאה, אתה יכול להטיל בכל מילה שיש בקטע הזה. החל מהשם של הבחור וגילו ועד כמות ההכנסות. אך אז זה הופך אותי לממש פולנייה ושלילית שלא מאמינה לשום דבר.
    אבל אם להיות פחות קטנונית אז הביקורת האישית שלי זה מי קבע שהוא מומחה? או שהבלוג פופולרי? ניסיון רב? מגוון תחומים? בעלי עסק רבים? – כל המילים המנפחות והבאות להלל לשבח ולפאר הן סובייקטיביות מאוד ולא חד חד ערכיות. ועל כן אלו גם המילים שגורמות לנו לקנות מגפיים מהממות לחורף…

  • הסיפור ממש ממש לא הגיוני, הוא בן 21 ויש לו גם ניסיון, וגם ידע וקורסים ועוד מלא מלא דברים? אולי אם הגיל היה שונה אז זה היה אחרת. ואחוזים בסוף? זה ממש משכנע.

נשמח לשמוע מה דעתך:

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?