מהו סגנון המנהיגות שלך? שאלון קצר יחשוף במה הכי חשוב לך להתמקד כדי להשיג יותר תוצאות בחיים

היי,

בפעם הקודמת, הצגתי 3 שיטות מהירות לפירוק פחד קהל בזמן האמת. היום, אתן לך כלי שיעזור לך לגלות מהו סגנון המנהיגות שהכי מתאים לך. ובהתאם לסגנון המנהיגות הזה, נבין מה חשוב לך לחזק כדי להגיע לתוצאות טובות יותר בחיים.

למה חשוב לגלות את סגנון המנהיגות שלנו?

כל אחד מאתנו היה רוצה להצליח יותר בחיים. להשיג תוצאות טובות יותר. ואם אפשר, להצליח לרתום אנשים בצורה יעילה יותר למטרה הזו, כך שישתפו פעולה מרצונם. עם זאת, לא תמיד ברור לנו איך לעשות את זה בצורה הטובה ביותר.

רוב האנשים מחקה את סגנון הניהול שמוכר לו ממנהלים קודמים שחווה. בחלק מהמקרים זה עובד טוב. בחלק מהמקרים זה גורם ללחץ עצום ולתוצאות שהן… לא משהו. רק שרוב האנשים לא יודע דבר אחד חשוב: לכל אחד מאתנו יש את סגנון המנהיגות שהכי מתאים לו.

אם היינו יודעים מה סגנון המנהיגות שהכי מתאים לנו, היינו יכולים לפעול על פיו וכך היינו מרגישים יותר אותנטיים. בדיוק כמו דג במים. ואפילו יותר טוב מזה – אם היינו יודעים מה סגנון המנהיגות שהכי מתאים לנו, היינו יודעים מה לפתח אצלנו כדי להצליח אפילו יותר.

מה צריך לעשות כדי לגלות את סגנון המנהיגות שלנו?

השאלון הקצר הבא יעזור לנו לגלות את סגנון המנהיגות שלנו. בהצלחה!

[modalsurvey id="1593416471" style="flat" align="center" textalign="center" width="100%" visible="true" message="כבר מילאת את הסקר הזה!"]

לכל סגנון מנהיגות יש את השאלה שהכי מאפיינת אותו. במילים אחרות, זו השאלה שהכי מעניינת את האנשים שמאופיינים בסגנון זה. מתוכה, הם מבינים מידע, מעבירים מידע ופועלים בצורה שהכי מתאימה עבורם.

לאחר סיום השאלון, קיבלנו תשובה חד משמעית לשאלה – מהו סגנון מנהיגות שהכי מתאים לנו, איזו שאלה מאפיינת אותו ועל מה כדאי לנו להתמקד כדי להצליח הרבה יותר. עכשיו, נבין מה התוצאות אומרות:

א. סגנון המנהיגות "למה?" – סגנון המנהיגות "למה?" מונע על ידי הבנת הסיבות או המטרות שבגללן דברים פועלים. מנהיג שמונע מתוך שאלת ה"למה?" מתמקד באנשים ושואף לתת מוטיבציה ולשכנע. הוא רוצה להתמקד ביתרונות וברווחים שיקבלו אם ישתפו אתו פעולה.

נקודה לשיפור: מנהיגי ה"למה?" מתקשים לעתים קרובות לקבל בחירות שאינן פופולאריות. הם אוהבים להרגיש שאוהבים אותם. ויש כאלה שמודעים לכך ומנצלים זאת לטובתם. לכן, עליהם לחזק את היכולת לקבל החלטות. כן, גם אם הן עשויות להוביל לחיכוך עם אחרים.

ב. סגנון המנהיגות "מה?" – סגנון המנהיגות "מה?" מונע מתוך מידע. מנהיג שמונע מתוך שאלת ה"מה?" שואף ליצור סדר, בין אם בתהליכי העבודה ובין אם במראה המקום. הוא שואף להגיע לזרימה מתמדת של העבודה ולכן יישאף ליצור נהלי עבודה מפורטים ותיעוד של כל שלב.

נקודות לשיפור: מנהיגי ה"מה?" נתקעים כשהם מתבקשים לקבל החלטה בזמן שאין להם את מלוא המידע. הם לא בוחרים מתוך אינטואיציה וזה קשה להם במיוחד. אם היו לומדים להקשיב לאינטואיציה שלהם, היו מצליחים אחרת, גם כשחסר מידע.

בנוסף, קשה להם מאוד ליצור סביבות עבודה שמעודדות יצירתיות. לא כי הם נגד יצירתיות. אלא כי זו לא הנטייה הטבעית שלהם. לכן, רצוי שמנהיגי ה"מה?" יפתחו את היצירתיות שלהם או ישתפו פעולה עם מנהיג "ומה אם?" שיעזור להם לעשות זאת.

ג. סגנון המנהיגות "איך?" – סגנון המנהיגות "איך?" מונע מתוך מחשבות על יעילות. מנהיג שמונע מתוך שאלת ה"איך?" שואף לשיפור מתמיד בתוצאות וביצירת סביבת עבודה יעילה. לעתים קרובות, הוא יעדיף להנהיג מתוך דוגמה אישית.

נקודות לשיפור: למנהיגי ה"איך" מאוד קשה לסמוך על מידע שמגיע מאחרים. במיוחד אם אלה אחרים שלא הוכיחו את יכולתם לייצר תוצאות. הם מאוד תכל'סיים. לכן, עליהם לשפר את היכולת שלהם לבטוח באחרים, או לפחות להקיף את עצמם באנשים שאמינים מבחינתם.

בנוסף, דווקא בגלל התכל'סיות שלהם קשה להם יותר להניע אחרים. כי אותם זה לא מעניין. הם פשוט מציבים מטרה והולכים על זה. עם זאת, כדי להניע אחרים עליהם ללמוד לתקשר את ה"למה?" בצורה יעילה יותר.

ד. סגנון המנהיגות "ומה אם?" – סגנון המנהיגות "ומה אם?" מונע מתוך אפשרויות. מנהיג שמונע מתוך שאלת "ומה אם?" תמיד ירצה לקבל את התמונה המלאה. לזהות את כל האפשרויות הקיימות. לייצר אותן, אם אפשר. כמנהיג, הוא יעדיף ליצור חזון שיאחד את אנשיו.

נקודות לשיפור: למנהיגי ה"ומה אם?" קשה מאוד להתמודד עם מידע מפורט מדי. זה מעיק עליהם, מעמיס אותם ומלחיץ אותם. לכן, עליהם להאציל סמכות לאחרים ולבקש מידע קצת יותר מרוכז. מתוקצר. עיקר העניינים. ואם זה יכול להיות מומחש ראייתית, אפילו יותר טוב.

בנוסף, מאוד קשה למנהיגי ה"ומה אם" ליצור סדרי עדיפויות. מבחינתם, כל האפשרויות קיימות בו זמנית וצריך לטפל בהן. עם זאת, אי אפשר לעשות הכל ועכשיו. בגלל זה, מנהיגי ה"ומה אם?" חייבים קודם כל ללמוד למקד את עצמם וליצור סדר עדיפות. ורק אז להאציל סמכויות.

זהו להיום. עכשיו, אשמח לקרוא בתגובות פה למטה: מה היו התוצאות שלך ומה דעתך עליהן?

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

5 תגובות

 1. היי התחלתי לקרוא, אך הגעתי לחלק שבו כתוב "השאלון הקצר הבא יעזור לנו לגלות את סגנון המנהיגות שלנו. בהצלחה!"

  וזה מה שהופיע:
  [modalsurvey id="1593416471" style="flat" align="center" textalign="center" width="100%" visible="true" message="כבר מילאת את הסקר הזה!"]

  (לא מילאתי)

  מקווה שתתקנו את זה (:

  1. היי,

   במהלך עבודות חידוש האתר (שהתבצעו לא מזמן), כנראה שתוסף השאלונים הפסיק לעבוד ולא ראינו זאת. אז קודם כל, תודה רבה שהבאת את הנושא לידיעתנו. אנחנו נשתדל להחזיר את המצב לקדמותו בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: