פשוט לא להבין (פירורי תובנות 63)

כשזה מגיע לשיווק באינטרנט, רוב בעלי העסקים פשוט לא מבינים. הם מחפשים את הלייק. הם מחפשים את אחוז הקליקים. הם מחפשים אנשים שישאירו להם פרטים שיוכלו לחזור אליהם בטלפון. הם מחפשים את הדבר הלא נכון.

ויש לזה סיבה טובה. הלייקים, הקליקים והפרטים שהושארו הם הדבר שקל לאמוד מספרית ודרכו להעריך את האפקטיביות. עם זאת, זהו המדד החיצוני בלבד. התמקדות במדד חיצוני רק מפספסת את העיקר – להבין מה המהות של מה שאנחנו עושים.

שיווק טוב הוא השילוב המושלם בין אהבה, חיזור וסטטיסטיקה.

הוא תמיד מתחיל מאהבה. אם לא נאהב את הלקוח שלנו, לא באמת יהיה לנו אכפת מהצורך האמיתי שאנחנו אמורים לפתור עבורו. לא נבין איך הוא רוצה שיפתרו לו את הצורך. לא נבין איך לשפר עבורו את המוצר כדי שייהנה ממנו יותר.

עצם כך שאנחנו אוהבים אדם זר לא אומרת שאנחנו יכולים לבוא ולחבק אותו סתם ברחוב ללא הכנה. הוא ייבהל ויברח. אנחנו גם לא יכולים לבוא באמצע הרחוב ולתת לו מזוודה עם כסף באמצע הרחוב. הוא יתחיל לחשוד. זה לא יהיה לו הגיוני.

כמו כל חיזור, שיווק חייב להתחיל מגישוש. ממציאת נקודת שיחה משותפת. מיצירת הבנה משותפת שיש לכל אחד מאיתנו את מה שהוא צריך. המידע גורם לנו לחשוב. למצוא נקודות השקה שיגרמו לנו להוריד מגננות. לחייך כשהם רואים אותנו.

אפילו להתגעגע קצת.

סטטיסטיקה היא אכפתיות. כשאנחנו בודקים מה באמת מצא חן בעיניהם, איזה מאפיין של השירות או המוצר עושה להם את זה ואיזה לא, אנחנו מתחילים להקשיב להתנהגות שלהם ולא רק למילים. מתחילים להבין מה יבנה את מערכת היחסים.

רק אחר כך באים כל המדדים. הקליק מראה על סקרנות לשיחה משותפת. הלייקים הם רק הדרך שלנו לדעת שאותו אדם אוהב את הדרך שבה פנינו אליו. השארת הפרטים או יצירת הקשר הן תחילתה של התקשורת ביניכם.

וזה בדיוק הרעיון שעומד מאחורי שיווק טוב.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: