בית > מאמרים על NLP > 5 שיעורי החיים הקשים ביותר שלמדתי על בשרי (פירורי תובנות 268)

5 שיעורי החיים הקשים ביותר שלמדתי על בשרי (פירורי תובנות 268)

23 יוני 2017

בנקודות מסוימות בחיים, כולנו עושים קצת חשבון נפש. להבין קצת איך דברים הגיעו לאן שהגיעו. להציב מראה מול עצמנו. כי זה מה שנדרש כדי שנוכל ליצור כנות פנימית גדולה יותר. להביא למצב שבו הדעה שלנו על עצמנו ועל המציאות מסונכרנת עם מה שבאמת מתרחש.

זו רשימה (חלקית) של שיעורי החיים הקשים ביותר שלמדתי על בשרי. הם אלה שעזרו לי לבנות את עצמי ואת העסקים שלי בצורה יציבה. ואני מאמין באמת ובתמים שהם יכולים לעזור לך להבין משהו או 2 שישפר גם לך את החיים:

 1. לא הכל באחריותי – מאוד קל לקחת עודף אחריות. כמו שכל שיחת מכירה חייבת להסתיים בסגירת עסקה. ואם לא, זה אומר שלא הייתי טוב. האמת היא שיש שם אדם אחר. וזכותו לסרב. התפקיד שלי הוא פשוט לעשות את מאה האחוזים מצדי שיידע על מה הוא מוותר.
 2. מה זה להיות אדם טוב – במשך שנים סיפרתי לעצמי שאני אדם טוב. ואם נבחן את תוצאות המעשים שלי, בסך הכל אפשר להגיד שצדקתי. רק שיום אחד הבנתי שאני לא עושה דברים מטוב לבי. אלא כדי שיגידו שאני טוב. וזה היה הרגע שהתחלתי לעשות באמת בשביל אחרים.
 3. מותר לאנשים לאהוב אותי – במשך שנים שנאתי להצטלם. בעיקר כי לא אהבתי את המראה שלי. ותמיד הביך אותי כשאנשים החמיאו לי על דברים שעשיתי. רק שאיפה שהוא משהו נשבר. וכשהתחלתי לאהוב את עצמי, יכולתי לאפשר לאחרים לעשות את אותו הדבר.
 4. מותר לאנשים לא לאהוב אותי – כאדם נחמד היה לי תמיד מאוד חשוב שאנשים יהיו מרוצים. יאהבו אותי. בטח שלא יכעסו עליי. רק שברגע שאנחנו מנסים לרצות את כולם, אנחנו מתאכזבים שיש כאלה שלא. גם אם נורא ננסה לגרום להם. וזה בסדר, תמיד יהיו כאלה. מותר.
 5. זה בסדר לא לנצח בכל דיון – הרצון להוכיח שאנחנו צודקים הוא הגיוני. כל אדם מצדיק את עצמו. על אחת כמה וכמה כשאדם נחשב לאמן שכנוע. אז, הוא חייב לנצח. רק ש"לנצח בכל דיון ובכל מחיר" לא באמת נתפש ככה על ידי אחרים. הם דווקא חושבים שאתה צדקן.

הרשימה הזו היא אמנם חלקית, רק שהשיעורים בה לא היו פשוטים. אפילו שחלקם נשמעים ברורים מאליו. ברורים מאליו זה ברור. בתיאוריה. וקל להגיד. רק שלהפנים… זה משהו אחר לגמרי. וזה דרש שבירה רצינית של האגו ושיפור מעשי. כזה שנובע מתוך התנהגות אחרת.

עכשיו, מסקרן אותי לקרוא אילו שיעורים קיבלת בחיים שהפכו אותך לאדם טוב יותר?

שיהיה סוף שבוע מעולה,
ליאור

תגובות למאמר

| 2 תגובות
 • 2 לדעתי חזק מאוד. ואני יוסיף משהו שמתחבר לזה -ביחסים אנושיים לפי דעתי ומהניסיון שלי בשיחות עם חברים הבנאדם היחיד שבאמת יעריכו עד הסוף זה לא דווקא את זה שמעוניין כל הזמן לפתח ולהעצים את עצמו, זה שדואג שישמעו את מה שיש לו להגיד את הסיפור שלו שמחפש להראות את עצמו… אלה זה- שהכבוד של אנשים מבחינתו זה במקום הראשון, שחשוב לו להעצים את חברים שלו לשמוע את מה שיש להם להגיד שיתן להם את הבמה שאכפת לו לשמוע אותם לפני שישמיע את עצמו שאכפת לו לתת להם לבטות את עצמם לפניו

 • 3 ו4 מאוד נכונים.

  בתור אדם שתמיד מנסה לרצות את כולם, נוצר מצב ש"תפסת מרובה – לא תפסת".
  אי אפשר שכולם יהיו מרוצים. אפשר לשאוף להגיע לזה, אבל צריך לדעת לקבל את זה שהמצב לא תמיד מאפשר ויצטרכו להיות וויתורים.

נשמח לשמוע מה דעתך:

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?