3 שיעורים על בני אדם ושינוי (פירורי תובנות 460)

"לפני שתלך", אמר לי בקולו היבש, "נשאר שיעור אחרון. על שינוי. על בני אדם. ועל גבולות. והוא כל מה שתצטרך לדעת, אם ברצונך לעזור לאדם אחר אי פעם". הסתכלתי עליו והתיישבתי להקשיב. אחרי הכל, זה היה השיעור האחרון.

"ישנן 3 אמיתות שינחו אותך בדרכך אל השינוי", הוא המשיך. "הראשונה, אומרת כי אם לא הוזמנת אל השינוי, אל תידחף לתוכו. במיוחד אם אינך מצוי בעומק נפשו של האדם שמולך. כי אינך יודע אם ביכולתו להכיל את השינוי. או אם יש בו את הרצון לעבור את השינוי, שעבורך ברור כל כך כנדרש.

השנייה, אומרת כי במקום שבו אמת מצויה בין שני אנשים ואינה קשורה אליך, הנח אותם לנפשם. כל צד שיילקח, יקשור אותך אל הדעה ולא אל האדם. ואז, כשיסתיים הוויכוח והם יחזרו לטבעם, תישאר לטבוע בתוך הצד שלקחת. אפילו אם הם כבר שחררו את הצדדים וחזרו להיות אנשים.

השלישית, אומרת כי אינך יכול לעזור לאחרים להשתנות אם אינך מוכן להשתנות. את מי שאתה בפנים, תקבל כתגובה מהאנשים שאיתם תעבוד. עץ עתיק אינו יכול ללמד עלה של דשא איך להתכופף יותר טוב. אפילו אם צפה במשך שנים בעלי דשא מתכופפים. ואתה, היה אדם.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: