חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

אבל זה לא מדעי (פירורי תובנות 103)

"אבל ה-NLP הוא לא מדעי", התפרץ הבחור שישב בשולחן שליד. ללא כל הזמנה. "קראתי על זה קצת בוויקיפדיה ועוד איזה מאמר… זה לא מוכח מדעית", הוא אמר מיד והוסיף בחצי התנצלות, "וזה לא שאני רוצה לפגוע, פשוט לא נראה לי הדבר הזה".

חייכתי. הסתובבתי אליו. בחור בן 50 וקצת. לבד ליד לפטופ פתוח. אם לא הייתי יודע NLP הייתי טועה לחשוב שהוא מחפש לריב. הוא לא. אדם שאומר לנו משהו מחכה לתגובה שלנו. מחפש תקשורת. ואהבתי אותו על זה. הוא היה סקרן.

"נעים מאוד, ליאור". הוא הופתע. ציפה לתגובה אחרת. אולי מתלהמת. אולי מתווכחת. אולי נלחמת. במשך שנים זה כבר לא אני. "שי" הוא הציג את עצמו. עכשיו מסוקרן יותר. "במה אתה עוסק שי?" שאלתי את החבר החדש.

הוא היה מובטל. פרק זמן סביר כבר. היה מהנדס בתעשייה. עד שהבוס שלו החליט להכניס במקומו 3 עובדים. זה פשוט… כי החברה הייתה צריכה לקצץ. כך אמר לו הבוס בכל מקרה. הוא התנצל. אפילו נתן לו מכתב המלצה.

בהתחלה הוא חשב להילחם כדי לשמור על התפקיד. להרים את הועד. להפוך שולחנות. ואז החליט שלא. אולי הגיע הזמן לנסות את מזלו בחוץ. לצאת לשוק. בטוח יחטפו אותו. מהנדס עם ותק שעבד כל כך הרבה שנים בחברה הזאת.

המציאות הכתה אותו. היו שם כל כך הרבה מהנדסים בחוץ. רובם צעירים ממנו. צמאים ממנו. מוכנים להסתפק במשכורת זעירה. רק כדי להיכנס לשוק התעסוקה. וזה לא האגו שלו שמנע ממנו להיכנס לראיונות העבודה.

המעסיקים ראו את הגיל בקורות החיים ופשוט העדיפו שלא להתקשר אפילו. העדיפו להשקיע בעובד שיישאר איתם יותר שנים. לחסוך כסף. להתייעל. והם פספסו אותו. איש מוכשר כל כך. משאב לא מנוצל. יהלום מלוטש ששוכב במרתף סגור.

קורות החיים הסתירו אותו. והמדע לא יכול היה לעזור לו. גם אם היה כתוב בוויקיפדיה שכן. האקדמיה לא מוצאת לך עבודה. היא לא עוזרת לך להתפרנס. עוזרת לעצמה להתפרנס. תואר ראשון הוא שקר שיווקי. כבר לא פותח שום דלת.

אם היה רק יודע לתקשר יותר טוב. ליצור קשרים בין אישיים. להתחבר לאנשים. למנף קשרים. לצאת קצת מהקופסה. להתנתק מהאמונות שהגבילו אותו עד עכשיו. היה לו קל יותר לעקוף את קורות החיים ולחזור להתפרנס.

זאת המהות האמתית של ה-NLP. אז לא מדעי. אבל מפרנס. מקיים. מאפשר.

ועכשיו הוא היה פתוח לשמוע עוד מידע.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: