קטגוריות מאמרים
על האתר

אדמה חרוכה (פירורי תובנות 293)

הם הולכים להיות עצבניים. בירוקרטיים. מציקים. ואפילו אדישים. אז צריך להכין את עצמנו להילחם בהם. רק כוח הם מבינים. ניכנס בהם. נגיד להם את האמת בפנים. שידעו לא להתעסק אתנו. לא לרמוס אותנו. אז מה אם זה יעצבן אותם. שידעו עם מי יש להם עסק.

הם הולכים להיות נחמדים. סבלניים. מלאי שירות. כל מה שצריך זה לתת להם כבוד. נימוס. יחס טוב. להתנהג אליהם בצורה שהיינו רוצים שיתנהגו אלינו. אפילו אם באותו הרגע בא לנו לשרוף את כל העולם. רק שיחס חיובי תמיד יוצר יחס חיובי.

שתי הגישות נכונות. שתיהן עובדות. משיגות את התוצאה שכיוונו אליה. כאמונה שמגשימה את עצמה. הראשונה תשיג את התוצאה הרצויה תוך מלחמה. שמירה על האינטרס שלנו בלבד. אפילו על חשבון אחרים. השנייה תשיג אותה מתוך שיתוף פעולה. אכפתיות הדדית.

למרות ששתיהן עובדות, יש משמעות אחת נוספת. אחת שרצוי לשקול. מלחמה בכל מחיר חורכת את האדמה. לא מאפשרת לדבר לצמוח. לא מאפשרת לבנות דבר חדש. משאירה את האדם שמולנו אדיש עד שונא. מתעלם עד רוצה לנקום.

שיתוף פעולה ונימוס לעומת זאת… משאירים אדם עם רצון לתת. לעזור בחזרה. כמו שאנחנו עזרנו. לגמול בנחמדות כלפי נחמדות. ולא. זה לא דורש מאתנו להיות מזויפים כי בא לנו להתנהג אחרת. זה רק דורש מאתנו להתבגר. להבין שמולנו נמצא בן אדם. כמונו.

הדבר היחיד שמבדיל בין 2 התוצאות הוא הגישה שלנו. הדרך שבה אנחנו ניגשים למצב. ולא כי לא יכול להיות מצב שנתאכזב. שנפגוש שם אדם מגעיל ולא שירותי. יכול להיות. רק שכשאנחנו מניחים מראש שכולם יהיו כאלה, אנחנו סוגרים כלפינו גם את האנשים הטובים.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: