קטגוריות מאמרים
על האתר
unity

אחדות (פירורי תובנות 309)

הוא סידר את האוכל על הצלחת. ריכז את הבשר בצד ימין. את האורז בצד שמאל. ואת תפוחי האדמה באמצע. שלא יתערבב. ואז התחיל לאכול לפי הסדר. את תפוחי האדמה. את האורז. ולבסוף, את הבשר. כי הוא תמיד השאיר את הדבר שהכי אהב לסוף.

זה לא שהוא היה פילוסוף של אוכל או משהו. רק שאהב את ההיגיון של העניין. אפשר לו להשאיר צלחת נקייה בסוף. כמו שאהב. הגיוני ומסודר. ובצורה מוזרה, זה הרגיע אותו. מאוד. ההיגיון שבעניין. כי היה לו שם רצף קבוע. כמו תהליך עבודה בדרך למטרה קבועה מראש.

לעומתו, היא העמיסה הכל על המזלג. קצת אורז וקצת בשר. ואם היה עולה עליו, הייתה שמה טיפה גם תפוח אדמה. רק כדי לגוון. לא היה אכפת לה. גם ככה אהבה כל טעם לחוד. אז מה זה משנה אם זה היה מעורבב. ואם נשאר קצת בלגן על הצלחת כשסיימה. גם ככה שוטפים אותה אחר כך.

כשהוא ראה את הצלחת שלה בפעם הראשונה, הלב שלו החסיר פעימה. הבלגן. האכילה הלא מסודרת. ויותר מכל, חוסר ההתאמה להגיון שלו. לא היה בשיטת האכילה שלה הגיון טוב באמת. וזה הרגיז אותו. והשיא, היה כשהצלחת שלה הכילה עוד טיפה אוכל בסוף.

הוא כעס לעצמו בשקט. משתדל שלא להפגין את זה. רק שבראש שלו חזר שוב ושוב על אותו המשפט. אבל אין בזה הגיון. והלכלוך. ומה בדיוק הפואנטה. ולמה לא לחשוב לפני שעושים. וזה הציק לו. באמת. למרות שעבור אחרים זה יכול היה להיות שולי.

בזמן שהוא שטף את הכלים וכעס לעצמו, היא עברה מאחוריו. נתנה לו נשיקה והמשיכה הלאה בעיסוקיה. וברגע אחד, הכל נעלם. תחושה של חום מילאה אותו. וכבר לא היה אכפת לו. הוא גם ככה עשה כרגע כלים. אז מה זה משנה. ושניהם שבעו. נהנו מהאוכל. אז מה אם היא לא עושה את זה כמוהו.

הוא אהב אותה ברצף. כל פעם מתחזק עוד קצת. והיא, אהבה אותו בבלגן. ביחד. ובאותו הרגע שבו שניהם אהבו, זה לא היה משנה. כי אין הגיון באהבה. ואז, באותה הנקודה, הם הפכו להיות אחד. אחד שמתפרק וחוזר. אחד שכועס ואוהב. אחד שהוא שניים. ושוב פעם אחד.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: