looknohands

אחר כך לבד (פירורי תובנות 256)

אבל אבא, אני מפחד. תמשיך להחזיק אותי. רק עוד קצת. לא רוצה שתעזוב עדיין. לא מוכן. ומה אם האופניים ייפלו. ומה אם לא אצליח להחזיק את ההגה ישר. ומה אם אתקל באבן. ומה אם אפול. לא בטוח שאצליח לקום. אז אל תעזוב, טוב?

ובהתחלה, הוא לא עזב. הלך והחזיק. והילד היה מאושר. מחויך מפה ועד אוזן. מסובב את הדוושות. יודע ששום דבר רע לא יכול לקרות לו כשאבא לידו. הוא ישמור עליו יציב. מאוזן. וילווה אותו לאורך כל הדרך. רק עוד קצת. עד שירגיש הרבה יותר בטוח. אחר כך לבד.

אחרי כמה פעמים ובלי שהוא שם לב, הידיים החזקות הרפו את אחיזתם המגוננת מהאופניים. ואבא, רק המשיך ללכת לידו. כל עוד שהתמקד בדרך זה היה טוב. רק שלרגע, הוא עצר לחשוב על משהו. לא ברור מה. והוא הבין שאבא עזב.

אבל עזבת אבא, אמר בהאשמה. אני כאן לידך, ענה לו אבא. שומר עליך. לא צריך להחזיק. ותראה איך נסעת יפה גם בלעדיי. מחזיק יפה את ההגה. מחייך. שולט בהגה. אין באמת צורך לעצור. אני מסתכל. ואם תיפול, אהיה פה כדי להרים אותך.

בפנים נוזפות, הוא החל לדווש. תחזיק רק בהתחלה אבא. שחרר עוד מעט. אני אגיד מתי. נתחיל ביחד ואחר כך לבד. והאבא חייך, חזר להחזיק את האופניים. רק לקצת. רק בהתחלה. והחיוך חזר שוב לפניו. חושף שן חסרה. ונשמה חסרת דאגות.

והאב ידע שאין זמן מתאים לעזוב. רק שמתי שהוא חייב להגיע הזמן. אחרת לא ילמד. אחרת לא ישתחרר. אחרת לא יוכל להפוך את הרכיבה על האופניים לשולית. אחרת לא יוכל להפוך את ההגעה למחוז חפצו לעיקר.

רק שבינתיים אבא, אני עדיין מפחד. תמשיך להחזיק אותי. רק עוד קצת. לא רוצה שתעזוב עדיין. לא מוכן. ומה אם האופניים ייפלו. ומה אם לא אצליח להחזיק את ההגה ישר. ומה אם אתקל באבן. ומה אם אפול. לא בטוח שאצליח לקום. אז אל תעזוב. טוב?

שיהיה סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובה אחת

  1. היוצר של הWWE (וינס מקמהן) שהוא היה קטן היה לו 8 אבות חורגים שאחד מהם היה מכה אותו ואת אמא שלו. אחרי תקופה מסויימת הוא נפגש עם האבא האמיתי שלו (בגיל 12) וכל הזמן רצה להיכנס לעסק שלו של ההיאבקות (למי שיודע זה היה נקרא פעם WWWF). האבא האמיתי שלו כל הזמן אמר לו שהוא לא יצליח לנהל את העסק וכו' ואז יום אחד החליט לתת לו ניסיון אחד להיות שדר. הוא שידר איזה תכנית והיה מוצלח. בסוף הוא קנה את העסק מאבא שלו ומאז הוא מנהל אותו עד היום כבר הרבה שנים בהצלחה והוא נחשב למי שהפך את ההאיבקות הבידורית למה שהיא היום. היום הWWE שווה מעל מיליארד דולר והוא מיליארד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: