חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

אלופי הסיבוכים (פירורי תובנות 83)

החוכמה היא בפשטות, הוא אמר לי. תראה. זה לא פשוט להיות פשוט. לא כשכל הידע נמצא מסביב. לא כשכולם מאמינים שידע הוא כוח. והם יודעים הכל לפרטי פרטים. מסוגלים לנתח כל דבר ומנסים לחשוב מראש מה יקרה.

מרוב אפשרויות הם מנוטרלים. רצים מחלונית לחלונית במחשב. בודקים כל הזמן את עדכוני הפייסבוק והמייל. יש להם את כל הידע שבעולם. אף פעם לא היה כל כך הרבה ידע זמין כמו שיש היום. ומתוך כל הידע הזה נוצר העודף שמונע עשייה.

דווקא האנשים שמצליחים לחשוב בצורה פשוטה מצליחים. תראה את ההוא שמצליח באמת עם בחורות. את ההוא מהבסטה שהתעשר. את ההוא שכולם בבית הספר קראו לו ערס ואיך שהוא הפך להיות מנכ"ל חברת יבוא מצליחה.

אתה באמת חושב שהם מתכננים אסטרטגיות? שהם יושבים ומנתחים כל תרחיש? שהם קוראים כל ספר שיצא על הנושא? שהכול מתוכנן אצלם בקווי רצף ובשלבים? שהם יודעים מראש איך לענות על כל משפט שיגידו להם?

הם יכולים. כל אחד יכול לסבך את עצמו. זו לא חוכמה. העניין הוא שיש להם פיסת ידע אחת שרובנו מתעלמים ממנה. האחת שמונעת מאנשים לקום לפעול. זאת שרובנו מרימים חומות הגנה מתירוצים והצדקות רק כדי לא להתמודד איתה.

אתה מוכן? אני מהנהן לחיוב. כדי להצליח בכל דבר צריך 3 דברים בדיוק: תוצאה שאנחנו רוצים להשיג, כוונה אמתית להשיג אותה ויציאה לדרך. ואם באמצע הדרך אני ארצה לשנות? אז תשנה. ואם המטרה כבר לא תתאים לי? אז תחליף.

ואם ואם ואם. כמה קשה לקבל משהו פשוט כל כך. נכון כל כך ועם זאת, הלוואי והיה שגוי. כמה תירוצים נמצאים מאחורי כל הידע שצברנו. זה שאמור להגן עלינו מטעויות, נפילות וכישלונות. זה אם רק נלמד אותו הכל יהיה בסדר.

בדיוק התחלתי לעבוד אז במכירות. רק אז התחלתי להבין. בהדרגה. שיעור בכל פעם. ועד היום אני לא בטוח שאני מבין את זה עד הסוף. עדיין משתדל ליישם את זה. בלי להבין בצורה מלאה. לפעמים יש דברים שפשוט צריך להאמין בהם ולעשות.

יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: