חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

אמנות ההתאוששות (פירורי תובנות 155)

כל נפילה מכווצת אותנו. תחושת חוסר ההצלחה גורמת לנו להיעצר לרגע. כמו נגיעה בסיר רותח. הכאב. האכזבה. החיבור בין הכאב לאכזבה. המשמעויות שאנחנו נותנים לו. הכיווץ שנועד כדי להגן עלינו. והזמן שלוקח לנו לשחרר את הכיווץ ולנסות שוב.

רוב האנשים לומד לא לקום. הוא נופל פעם אחת. פעם שנייה. בפעם השלישית הוא לא ינסה אפילו לקום. כי בראשו מה שהיה הוא שיהיה. מה שקרה מספר פעמים כנראה שנגזר עליו על ידי כוח עליון. וזהו. התוצאה שלו הופכת למי שהוא.

הדבר שמבדיל בין הרוב הרגיל למיעוט שמצליח הוא הנחישות לחזור לעמוד ולעשות דברים אחרת. ההבנה שלמרות שכואב, חשוב לצאת לדרך שוב. ולא רק כדי "לעשות עד שיצליח". אלא גם כדי להרגיל את עצמנו לתובנה שדברים ישתבשו ועלינו להתרגל לחזור לעמוד.

אנחנו לא שולטים ב"הכל". דברים עוד ישתבשו. ולמרות שנוכל לנסות לצמצם את כל השיבושים, הם עדיין יקרו. החוכמה היא להתאושש מהלא צפוי. החוכמה היא לחזור לעמוד. ובכל פעם שנחזור לעמוד, נתמקצע עוד קצת באמנות ההתאוששות.

שיהיה לך המשך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: