חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

ביטחון אמתי (פירורי תובנות 146)

לא הכעס הוא שעומד באמת מאחורי השנאה אלא הפחד. הפחד שהצד השני יקבל הכל. ושלא יישאר מספיק לצד שלנו. כי הבטיחו לנו. וזה יכול להיות או אצלנו או אצלם. זה חייב להיות אצלנו. כי זה מגיע לנו. הרי הבטיחו.

במציאות שבה הכל הוא "או" לנו "או" לאחר יש רק מנצח אחד. וכשיש צד אחד שמפגין את נצחונו יש גם צד אחר שהפסדו מופגן. הוא נעלב. פגוע. מרגיש שזה היה מגיע לו. לקחו את מה ששייך לא בזכות.

והתפישה שזה חייב להיות "או" שלו "או" של הצד השני רק מתחזקת.

אז הוא נשבע לנקום. להראות להם מה זה. כי מגיע לו. והוא ידאג להשיג את זה. בכל מחיר. תוך השארת אדמה חרוכה מאחוריו. גם אם לא יישאר בסוף כלום. העיקר להראות שגם הוא יכול לנצח. ולגרום לאחר להפסיד. כי אם זה לא יהיה שלו, זה לא יהיה של אף אחד.

וכך עובד המעגל. פחד רודף פחד. שנאה רודפת שנאה. נקמנות רודפת נקמנות. ואף אחד לא טורח לבדוק מה יקרה אם בטעות ייכנסו לעולם אחר. עולם של "גם וגם". עולם שבו אין גבולות וכל אחד יכול להרוויח. עולם שנמצא מתחת לאף שלהם. אבל הם לא רואים אותו.

כי הפחד להפסיד מנצח את המציאות. מסתיר אותה. מעוור עיני חכמים. ואלה שמנסים להעיר אותם, תמיד ייחשבו לתמימים. כי הם לא מבינים. כי הצד השני ינצל את ההפוגה. והם לא לעולם לא יסמכו עליו. עד שינסו לרגע. אפילו בידיים חוששות.

עד שלא ינסו, לא ידעו. וכל עוד יפחדו, הם לא ינסו.

הדרך היחידה להשיג היא לשחרר את הפחד.

וזה ביטחון אמתי.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: