חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

5 דברים שחשוב להתמקד בהם בשנה הקרובה (פירורי תובנות 175)

מבין ענני האבק, כבר אפשר לשים לב שהשנה החדשה מבצבצת. כשהענן ישקע ונוכל להתפנות לארוחות החג חשוב לזכור שפתיחת שנה חדשה היא לא רק אוכל. ומי שמכיר אותי יודע שמשפט כזה לא יוצא ממני בקלות. אני אוהב אוכל טוב. מאוד אוהב אוכל טוב.

פתיחת שנה היא הזדמנות להתחיל ללכת בדרך חדשה וטובה יותר עבורך. או להתמיד בדרך טובה שכבר התחלת ללכת בה. ומי שכבר יצא לדרך יכול להעיד כי הליכה באזור חדש, שבו הסביבה שלנו אינה נמצאת, היא ספורט אתגרי. מאוד. וזו גם הסיבה שבגללה חשוב להתמקד בדברים הנכונים.

לקראת השנה החדשה רציתי למקד אותנו במספר דברים פשוטים ועוצמתיים. כאלה שיעזרו לנו לעלות לרמה הבאה. ליצור לנו שנה טובה הרבה יותר מהקודמת. וחשוב לציין כי אני לא מדבר רק על "לחשוב עליהם". אני מדבר על מיקוד חשיבתי וגם על מיקוד עשייתי.

אלו הם 5 הדברים שחשוב להתמקד בהם בשנה הקרובה:

  1. שיפור – להתמקד בשיפור על מנת להשתפר נשמע קצת מובן מאליו. עם זאת, קל מדי להיסחף לחיי היום יום, לעבודה, לילדים, לסידורים ולכל דבר שקורה. לשים את המיקוד בשיפור קצת בצד. כי יש דברים "דחופים יותר". ויכול מאוד להיות שכן. אבל טיפול בהם לא בהכרח ימנע ממצבים דומים לעלות. יצירת שיפור דווקא כן.
  2. תשלום – מאוד קל לרצות לקמבן. לדרוש הנחות. להוריד תכנים בחינם. להרגיש שקצת "דפקנו" את המערכת. וזה דווקא עושה נזק. עצם היכולת להכיר בערכו של משהו שמישהו אחר יצר, מאפשר לנו להעריך גם את הדברים שאנחנו עושים. זה לא אומר שכל מחיר של כל דבר מייצג את הערך שלו ועם זאת, הגיע הזמן להעריך גם אחרים.
  3. קבלה – רוב האנשים מגיב למחמאות כאילו היו גחל לוהט. הם ישר זורקים אותן בחזרה. העניין פה הוא הכלה. היכולת להכיל דברים טובים שנותנים לנו. מבלי להשיב טובה באופן אוטומטי. לעצור לרגע. להבין שגם לאחרים מותר להחזיר לנו ערך. כי מאוד יכול להיות שאנחנו נותנים להם המון ערך. והם רק רוצים להחזיר.
  4. התאמת ציפיות – הסיבה מספר אחת לאכזבה, לכעס ולרגשות אשם היא חוסר התאמת ציפיות. כאשר הציפיות מאחרים, מעצמנו ומהמציאות אינן מבוססות על הדרך שבה דברים עובדים באמת, גדל הסיכוי שניפגע ונתאכזב. לכן, עלינו לחקור את המציאות. להבין איך היא עובדת. ולהשתמש בידע הזה כדי להצליח יותר.
  5. הכרה תודה – מרוץ העכברים אינו פוסק. מטלה אחר מטלה. ולפעמים אין לנו זמן להכיר תודה לדברים שכבר השגנו. ליכולות שכבר פיתחנו. ויותר חשוב מזה, לאנשים שכבר נמצאים בחיים שלנו. כי ברגע שהם שם, יש לנו את התחושה שהם כבר שלנו ואפשר להתקדם. והאנשים כמו הדברים, עשויים להיעלם יום אחד.

בנימה הזו, מאוד חשוב שיהיה לך ברור כי עצם הקריאה שלך פה חשובה לי. אין בכך שום דבר שהוא מובן מאליו. ואני מודה לך על כך מעומק לבי. על כל דקה שפינית לקריאה. על כל מוכנות ליישם את הדברים שאני כותב. על כל שיתוף. ועל עצם היותך. תודה!

שתהיה לך שנה מעולה. שנה לא קלה. מאתגרת. כזו שתוציא ממך יכולות שלא חשבת שיש בך. שנה שתגרד כל פינה במוח שלך. כזו שתביא אותך להפוך ליותר ממי שהיית. כזו שתביא אותך להצלחה שמגיעה לך. שנה שהייתי מאחל גם לעצמי.

ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: