קטגוריות מאמרים
על האתר
singlecherry

בעקבות התשוקה (פירורי תובנות 214)

ללכת בעקבות התשוקה שלך זה קל. הרי יש לך כבר מושג מה בא לך לעשות. יש לך מוטיבציה לעשות את זה. יש לך את התשוקה עצמה. כל מה שצריך לעשות הוא להחליט ולצאת לדרך. זה עד כדי כך קל. בתיאוריה.

לרוב האנשים אין מושג מה התשוקה שלו. הוא למד לא לרצות. שלרצות זה אנוכי. שעדיף להתמקד במצב הנוכחי. ושאי אפשר. כי המדינה. כי העבודה. כי הזוגיות. כי הילדים. כי האחריות. כי ההורים. כי הכל חשוב יותר. אז הם למדו לשים בצד את התשוקה.

רוב האנשים למד שהמוטיבציה שלו תלויה בגורמים חיצוניים. בדיוק כמו הביטחון העצמי. זה תלוי בהצלחות. באישור חברתי. בעידוד. בתמיכה. באירועים ש"מסתדרים כמו שצריך". ובמידה שבה הדבר אינו פוגע בתדמית שכבר גיבש לעצמו.

כל התירוצים נמצאים במקום. כל ההצדקות ממוקמות היטב. ועכשיו, יש הצדקה לשגרה.

ולא, אני לא אומר שאנשים לא צריכים להיות אחראיים כלפי הזוגיות, המשפחה או העבודה. אלא שהתירוצים נמצאים שם בדרך כלל לפני התכנונים. לפני התשוקה. לפני העשייה שבאמת יכולה להרים אותם קדימה ולקדם את עצמם.

אי אפשר להיות טובים יותר אם אנחנו תקועים בתוך מי שהיינו. אי אפשר להסתכל על העבר כדי לקוות לעתיד אחר. אי אפשר לצמוח כשאנחנו מסתתרים מהדברים שאליהם אנחנו משתוקקים. אין התקדמות ללא התקדמות.

אם יש דבר שבוער בעצמותיו של אדם, עליו לבצע אותו. תוך ביצוע ההתאמות הנכונות כמובן. רק שלפני התכנון עליו להחליט. להחליט שהוא מפסיק להתחבא מאחורי הסיפורים שסיפרו לו. להחליט שהוא מוכן לוותר על "להיות כמו כולם". להחליט שהוא לוקח אחריות על השינוי.

שינוי לא בא מעצמו. שינוי מגיע מתוך הבחירה. הבחירה להתמסר לתשוקה. ולצאת למסע.

שיהיה לכם סופ"ש מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: