חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

ברכותיי, זכית במיליארד. עכשיו מה? (פירורי תובנות 73)

יש אנשים שסוברים כי אם לא היה כסף, אנשים היו ממצים את הפוטנציאל שלהם עד הסוף. הם היו הופכים לאמנים ולבעלי מלאכה. הם היו הופכים לבעלי מקצוע טובים יותר. הם היו הופכים את העולם למקום טוב יותר. וזו כנראה מחשבה נחמדה לכל היותר שלא קשורה למציאות.

הקטע המצחיק הוא שככל הנראה, גם אם היה לרוב האנשים מיליארד דולר (סכום שמוציא אדם ממשחק הכסף) והיו בהתחלה מבזבזים כאילו אין מחר ומגשימים חלומות, אחרי שנה או שנתיים הם היו מגלים כי רק החליפו הרגל בהרגל. רק כי גם לבזבז כסף הופך לשגרה.

קנה מאה מכוניות, 10 וילות מטורפות ונסע מסביב לעולם ב-700 ימים. ועכשיו מה?

מה שמעכב אנשים באמת בחיים זה לא כסף או זמן. כסף לא יגרום לאדם להרגיש יותר מאושר. אולי יוכל לקנות איכות חיים יותר טובה. תרופות במקרה הצורך. אולי אנשים יימשכו אליו כי יש לו כסף. אולי גם בת זוג מושכת. וכל אלה לא בהכרח יגרמו לו להיות מאושר. אדם מאושר לא צריך את כל אלה כדי להרגיש מאושר. אדם מאושר ממשיך להיות מאושר גם כשלוקחים משהו ששייך לו.

מה שמעכב אנשים באמת בחיים הוא חוסר הידיעה לאן הם הולכים. זאת היא תחושת החוסר הגדולה שאי אפשר למלא. זו ששום כסף, אוכל, נשים, פרסום או סטטוס לא יכולות להשביע. כשאדם לא יודע לאן הוא הולך וכל האפשרויות פתוחות בפניו, המגוון הופך להיות יותר מדי. ואחרי שטעם ממנו קצת, פתאום גילה שזה לא מה שמעניין אותו.

הרבה אנשים מגלים רק לאחר שיצאו לפנסיה היא שכשאין לנו מטרות בחיים, אנחנו רצים במעגלים כמו גור חתולים שמנסה לתפוס את הזנב שלו. רק כאשר אדם מציב לעצמו מטרות, יש לו מהות. יש לו לקראת מה לשאוף. יש לו משהו שמניע אותו. יש לו סיבה טובה לקום בבוקר. בגלל זה אנשים אוהבים מסגרות כל כך, הן הרי מגדירות לנו את התוצאה הבאה.

אין שום דבר חוץ מאיתנו שמונע מאיתנו לקום ולצאת להיות גדולים יותר. אנחנו אלה שמקריבים את עצמנו כי אנחנו מפחדים להתחייב לתוצאה. והשאלה היא תמיד מה עשית היום כדי להצליח יותר מחר?

יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: