קטגוריות מאמרים
על האתר
fishing

דייג באמצע האוקיינוס (פירורי תובנות 98)

לשים פלאייר שלא באמת מיועד אליך בתיבת הדואר שלך. להשאיר מגנט על הדלת שלך. לשלוח מייל שלא ביקשת או נוגע אליך. להזמין אותך לאירוע שלא קשור אליך בפייסבוק. לצרף אותך נגד רצונך לקבוצה. לדחוף פרסומות לברכת יום ההולדת שלך.

הדבר המשותף לכולם הוא לאו דווקא שהם ספאם. המשותף לכל אלה הוא שימוש בכוח. מבלי שמבררים מי אנחנו או אם זה בכלל קשור אלינו, מנסים לדחוף לנו משהו שמעולם לא ביקשנו בזמן הכי לא מתאים. כאילו שהיינו לוח מודעות.

חלק מהאנשים אולי יתרצו את זה כשיווק. כי משחק המספרים בטוח יעבוד. לפחות באחוז מאוד קטן של האנשים. הרי יש כאלה שהרימו טלפון או לחצו על הקישור. ולפעמים כמות האנשים הזו היא בדיוק הכמות הנדרשת כדי להחזיק את העסק בחיים עוד חודש.

מצד שני, יש עובדה שכל אותם מפרסמים מפספסים בנוגע לטבע האנושי: ככל שמפעילים על אדם יותר כוח, כך הוא מתנגד יותר. זו גם הסיבה שבגללה רוב האנשים יזרוק מיד את הפרסומת הזו לפח או יתעלם ממנה.

זה לא חייב להיות ככה. אפשר להגיע ללקוחות מבלי לדחוף את עצמנו בכוח. כל מה שצריך הוא לרצות להבין אותם יותר. לדעת מה מעניין אותם. מה הם באמת צריכים. מתי הם פנויים להקשיב לנו. ואז לעשות משהו שיסקרן אותם.

כאשר אנחנו מסקרנים אותם, הם פנויים להקשיב. רוצים לדעת יותר. ואז בוחרים לבוא אלינו. מרצונם החופשי. ללא התנגדויות. הרי מי יתנגד למשהו שהוא באמת רוצה. וזו בדיוק המהות של שיווק שעובד באמת. לא סתם דייג באמצע האוקיינוס.

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

2 תגובות

  1. ממש אהבתי את המאמר ליאור. במיוחד אהבתי את צירוף מהיקרים שבו שנינו כותבים מאמרים על נושא דומה. לאחרונה נמאס לי מאיזה בחור ששם פופ אפ של קורס ניתח טכני באתרים בהם אני מבקר. והחלטתי להעלות מאמר לבלוג שלי על דרכים נעימות יותר להגיע ללקוחות. הוא עדיין בשלבי עבודה, אבל ממש אהבתי לראות שעוד מישהו חושב כמוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: