חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

דרך הדלת שמעולם לא הייתה (פירורי תובנות 271)

זקן סיני חכם עצר פעם. חשב על המשפטים החכמים שאמר. אלו שכולם ציטטו. והבין שציטטו רק את המשפטים שהיה להם נוח לצטט. אלה שגרמו להם להרגיש כאילו החוכמה שלו מעתיקה את עצמה אליהם. ולו רק כי ציטטו אותו.

האמת היא שהוא אמר הרבה דברים. אפילו אמר פעם "איי" כשנתקל עם הראש במשקוף הדלת. אף אחד לא ציטט את זה. הם העדיפו משפטים שמקפלים בתוכם הרבה חוכמת חיים. משהו שגרם להם לחשוב. משהו שגרם להם להרגיש קצת מחוכמתו עליהם.

הם לא הבינו שדווקא ב"איי" של המשקוף יש הרבה יותר חוכמת חיים. כי ממנה לומדים טוב יותר. מתוך ההתנסות. מתוך הטעות. ולא מתוך הציטוטים. או שכפול החוכמה שכבר נחוותה. כי יש הבדל בין לדעת על דבר ללדעת אותו באמת.

ואז שתק. ובאותו הרגע, עבר דרך הדלת שמעולם לא הייתה.

שיהיה סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: