קטגוריות מאמרים
על האתר
moses2

12 הדיברות למנהיג המתחיל (פירורי תובנות 208)

אחד הדברים החשובים ביותר לאדם הוא פיתוח החשיבה הפילוסופית שלו. ואני לא מדבר על התפלספות. אני מדבר על הצבת קווים מנחים לחיים. כאלה שאדם יכול לעמוד מאחוריהם בגאווה. כאלה שעוזרים לו להפוך לאדם שהוא רוצה להיות.

לי אישית היה חשוב תמיד לפתח את יכולת המנהיגות שלי. לא כדי להפוך לפוליטיקאי. אלא כדי להשפיע באמת. ולפני היכולת להשפיע על אחרים, הצבתי את היכולת להשפיע על עצמי. להפוך את עצמי קודם כל לאדם שבאמת משפיע עליי.

כדי לעשות זאת, הצבתי לעצמי 12 חוקים. מעין דיברות אישיות שמהוות את הבסיס לכל דבר שאני עושה. דיברות שעוזרות לי אישית להיות חזק, מאוזן ובשליטה מול כל דבר שקורה לי בחיים. אלו הן 12 הדיברות שאני ממליץ לכל אדם שרוצה להתחיל להנהיג את עצמו (ואחרים):

 1. בקש כבוד רק לאחר שנתת כבוד
 2. חזק את האנשים שסביבך
 3. דבר רק מתוך ניסיון אישי
 4. הדגם לפני שאתה מבקש
 5. פעל תמיד מתוך בחירה
 6. קבע מטרות והגע אליהם
 7. הצב גבולות ושמור עליהם
 8. תן ערך לפני שאתה מבקש כוח
 9. אפשר לאנשים לתת לך ערך בחזרה
 10. שתף רק מידע שאמור להיות משותף
 11. תכנן באופן אסטרטגי ופסימי ופעל באופן טקטי ואופטימי
 12. תן לידע שצברת להיות גב למעשיך ולא תירוץ לחוסר עשייה

עכשיו, מסקרן אותי לשמוע אילו דיברות נוספות משלכם הייתם מוסיפים לרשימה?

שיהיה לכם המשך חג שמח,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

5 תגובות

 1. תובנות מעולות.

  הייתי מוסיף:
  – לא ליפול להיות חלק מהעדר. זה שהרבה אנשים עושים משהו מסויים או מקשיבים למשהו מסויים לא אומר שזה הדבר הנכון. לא תמיד להיות חלק מהעדר זה הדבר הנכון אלא הפוך הוא הדבר הגרוע לפעמים…
  – לעמוד על שלך. שצריך להגיד לבנאדם את המילה "לא" ולא להסכים למשהו שהוא הציע פשוט להגיד. כל המנהיגים הם אנשים שעומדים על שלהם.

 2. חזק מאוד צריך לעבוד על זה! רק לא הבנתי למה לדעתך אני צריך לדבר מתוך נסיון אישי? קורא לי לא פעם לתת עצות מועילות לאנשים מתוך הגיון וידע תיאורתי..

  1. הסיבה היא מאוד פשוטה: העצות שלך נובעות מתוך ההיגיון שלך ולא תמיד מתוך הבנת צורת החשיבה של האדם השני, הגורם של האדם שמציק לו והתוצאות שהוא מעוניין להשיג. לפעמים העצות שלך נובעות ממה שהכי מתאים לך ולא לו. ממה שהכי נכון עבורך ולא עבורו.

   במקרה כזה, אתה עשוי לתת לו עצה שתישמע לך הגיונית מתוך התאוריה שאתה מציע לו שפשוט תזיק לו.

   ככל שהניסיון האישי שלך יותר קרוב לזה שלו, הסיכוי שתבין את המצב שלו באמת גדול יותר. ככל שתדע לשאול שאלות יותר מלהניח, העצות שלך יהיו טובות יותר. זו הסיבה שכתבתי את מה שכתבתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: