חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

השאלה (פירורי תובנות 219)

להתלהם על כל שטות. לחתוך בכביש באלימות מבלי לאותת. להתווכח בשנאה עיוורת. לשמוע מוזיקה בקולי קולות. לעשות שיימינג לאדם לפני שמיעת הצד שלו בסיפור. לקרוא למישהו שלא מסכים אתנו נאצי או פאשיסט. זה הכל אותו הדבר.

אל תספרו לי על תקשורת מקטבת. אל תספרו לי על ההם שמתנהגים ככה או אחרת. על הצדק שעבורו אתם נלחמים. על הרוע שצריך לעצור. על זה שמגיע לכם סוף סוף להגיע לאיזו שהיא תוצאה. אני לא קונה את הסיפורים האלה. לא מעצמי ובטח שלא מאחרים.

זה לא קשור לעדה שממנה הגענו. זה לא קשור לדעה פוליטית. זה לא קשור למצב כלכלי. או לאזור שבו אנחנו גרים. או לסביבה שבה גדלנו. וזה גם לא קשור לדברים שעברנו או לא בחיים. זה קשור לבחירות שאנחנו עושים. כל השאר הם התירוצים ל"למה עשינו את זה".

השאלה היא לא אם הצלחנו להרוויח הרבה כסף אלא אם פגענו במישהו כדי להרוויח. השאלה היא לא אם הוכחנו שהדעה שלנו נכונה אלא אם השפלנו מישהו כדי להוכיח את זה. השאלה היא לא אם אנחנו נהנים כרגע אלא אם אנחנו גורמים למישהו לסבול בזמן שאנחנו נהנים.

השאלה בסופו של יום היא איזה אדם אנחנו. ואיזה אדם אנחנו בוחרים להיות. כי מי שהיינו הוא מה שהיינו. ומי שאנחנו הוא אוסף ההתנהגויות שלנו. לא אוסף התירוצים. זו רק הזהות שאנחנו בוחרים להתחבא מאחוריה. להתחבא כדי להצדיק את השנאה, הכעס והאלימות שלנו.

הגיע הזמן לבחור להיות אדם שנתגאה להיות. לא כזה שכל הזמן מחפש הצדקות לעצמו.

שיהיה לכם סופ"ש מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: